Дослідницькі роботи і проєкти з української мови
Індивідуальні творчі і дослідницькі міні-проєкти з української мови, сворені учнями 1, 2 і 3, 4 і 5 класів школи, розкривають теми історії української мови та алфавіту, виникнення писемності та правил написання. Дітьми за допомогою вчителів і створення міні-проєктів вивчаються в українській мові фразеологізми, власні імена і частини мови.
В дослідницьких роботах і проєктах (міні-проєктах) з української мови учні 6, 7 і 8 класів, а також 9, 10 і 11 класів вивчають вплив англіцизмів на українську мову і взаємозв'язок мови з іншими предметами, антропономіку міст і крилаті слова, суржик і лексику. Цікавими є роботи про абревіатури як лінгвістичну особливість спілкування, рекламу і рідну мову в житті українців.
Викладені готові науково-дослідницькі роботи з української мови учнів 5, 6 і 7, 8 класів, а також 9, 10 і 11 класів спрямовані на вивчення і розкриття понять слово, речення і частина мови, прикметник, іменник і дієслово (дієприкметник), аналізують прикметники в контексті загадок, прислів'їв і приказок, досліджують принципи побудови речень і правила розбору простого і складного речення.
Представлена дослідницька робота (проєкт) з української мови "Займенник у сфері ділового мовлення" є дослідженням учениці 8 класу ролі займенника у діловому устному спілкуванні та на письмі, у документах.
Представлена науково-дослідницька робота (проєкт) з української мови "Обсценна лексика на прикладі російської мови" є дослідженням учениці 10 класу, завдяки якому було з'ясовано причини вживання підлітками обсценної лексики.
Запропонована учнівська дослідницька робота (проєкт) з української мови "Рідна мова в житті українців" є дослідженням про українську мову та правильність мовлення. У роботі дається обґрунтування поняття "літературна мова" та досліджується мовна проблема в Україні.
Представлена дослідницька робота (проєкт) з української мови "Суржик як соціолінгвістичний феномен у шкільному середовищі" є дослідженням учениці 8 класу з встановлення рівня вживання підлітками суржику у своєму мовленні.
Готова учнівська дослідницька робота (проєкт) з української мови "Крилаті слова античного походження" розглядає поняття міф" та "крилаті слова", з'ясовує, звідкі вони прийшли у нашу мову та яке значення мають.
Запропонована учнівська науково-дослідницька робота з української мови "Антропоніміка міста Лисичанськ" є дослідженням учениці 10 класу антропонімики, як окремої галузі ономастики, вивченням типових сучасних антропонімів в Україні.
Учениця 9 класу у науково-дослідницькій роботі (проєкті) з української мови "Вплив англіцизмів на сучасний український молодіжний сленг" вивчає вплив іноземних слів на сучасну українську молодіжну мову.
Код банера: