Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Міні-проєкт "Цікаві факти про життя фараонів"
Учениця 6 класу в дослідницькому міні-проєкті з всесвітньої історії розповідає цікаві факти про життя египетських фараонів, як було влаштоване їх життя на території Давнього Єгипту та які функції виконували фараони. Ми знаємо, що Стародавній Єгипет асоціюється в нас з пірамідами, фараонами і муміями. Та що насправді відбувалося у ті часи?
Докладніше про роботу:
У дослідницькій роботі над проєктом з всесвітньої історії на тему "Цікаві факти про життя фараонів" використано метод аналізу історичних даних. Учениця 6 класу дізнається більше про життя египетських фараонів і традиції правителів Давнього Єгипту. Детально було вивчено, як проходили церемонії коронування та поховання фараонів, чому не всі фараони були могутніми та які таємниці зберігають гробниці фараонів сьогодні.
У готовому навчальному міні-проєкті про цікаві факти з життя египетських фараонів з'ясовується, що історія Єгипту почалася понад 6 тисяч років тому. З давніх часів і до наших днів в цій історії накопичено і досліджено багато цікавих і дивовижних фактів. Серед таких цікавих фактів - найвідоміше поховання фараона Тутанхамона зовсім не було таким вже розкішним, як ми думаємо. Більше цікавих фактів шукайте нижче.
Зміст
Вступ
1. Цікаві факти про життя фараонів.
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Єгипет – одна з найдавніших країн на землі, історія якої, як держави, розпочинається з III тис. до н. е. Єгипет розташований в Африці на берегах ріки Ніл, яка протікає вузькою долиною, що затиснена між пустелями. Коли у нас запитують щось про Стародавній Єгипет, відразу виникають такі асоціації як піраміди, фараони, мумії тощо.
Всі ці поняття безумовно пов’язані між собою і є не вивченим та не дослідженими науковцями у повному обсязі і до сьогоднішнього дня. Так хто ж такі фараони, про яких написано дуже багато наукових статей, цікавих книг та знято безліч пригодницьких художніх фільмів?
Цікаві факти про життя фараонів
Фараон - титул монарха (а сьогодні керівника держави) в Стародавньому Єгипті, Фараон вважався живим богом, який після своєї смерті повинен приєднатися до інших богів. Він носив титул Сина Сонця і мав релігійну, політичну та військову владу в усьому Єгипті. Хоча фараонів і називали безсмертними, проте вони вмирали, а для цього будували піраміди.
Піраміди були гробницями фараонів. Вони називалися "будинками вічності". Його тіло бальзамували, вносили усередину піраміди і клали у велику пам’ятну труну - саркофаг. Після цього вхід у піраміду замуровували. Чим кращий був цей будинок, тим більший авторитет мав цар серед людей.
Перша піраміда була побудована фараоном Джосером. За його наказом вона будувалась не з цегли, а з чудового білого каменю – вапняку, що добували в каменоломнях Тури. Найбільшою і найвищою пірамідою була піраміда Хеопса. Її початкова висота складала 147 м, на її побудову було витрачено 2 млн. 300 тис. пам’ятних брил, кожна важила 2,5 тонни.
До фараонів у Єгипті ставилися як до богів. Вони жили в умовах абсолютної розкоші і володарювання над імперією, подібної до якої світ ніколи не бачив. Вони харчувалися молоком і медом, в той час, як тисячі людей гинули під час будівництва величезних статуй в їх честь.
Фараони ніколи не дозволяли їх оточенню бачити своє волосся. Вони постійно носили корону або хустку "Немезія" (це смугаста накидка на всесвітньо відомій масці фараона Тутанхамона).
Єгипетський фараон Пепі II не любив мух. Тому поряд з ним постійно перебували кілька рабів, яких намазували медом. І мухи ситі, і фараон задоволений. Думка рабів нікого не цікавила.
В Стародавньому Єгипті фараони ніколи не святкували свої дні народження. Це дійсно може здатись дуже дивним, але наразі, не вияснено, що було причиною. Окрім того, народження дитини – теж не було приводом для свята.
Серед єгипетських фараонів траплялися і жінки. Клеопатра VII, останній фараон Стародавнього Єгипту, завжди була історичною постаттю, відома своєю спокусливою красою.
Однак на римських монетах видно, що у Клеопатри майже чоловічі риси обличчя: довгий ніс, випнуте підборіддя і тонкі губи зовсім не зразок краси.
З іншого боку, вона володіла гострим розумом і харизмою. Всі фараони визначалися великою любов’ю до золота та коштовностей. Зали гробниці було заповнено дорогоцінними речами, які повинні були оточувати фараона в загробному житті. При дослідженні гробниці Тутанхамона археологів здивувала величезна кількість золота.
Там були скрині з речами, меблі, золота колісниця, скульптурки богів, тварин та багато іншого. В останньому залі знаходився кам'яний саркофаг із двома внутрішніми домовинами з позолоченого дерева і третьою - із чистого золота, в якій лежала мумія Тутанхамона. Обличчя мумії було закрито золотою поховальною маскою. І можна тільки уявити, якими скарбами були наповнені гробниці фараонів, імена яких поважали під час життя!
Висновок
Стародавній Єгипет — одна з найдавніших держав на Землі і колиска цивілізації Середземномор'я. Із пірамід Єгипту древні греки починали рахунок семи чудес світу. Здається, що чим більше науковці, історики, археологи досліджують та вивчають єгипетські піраміди та захоронення фараонів, тим більше питань та спорів виникає в них.
У підсумку навчального дослідницького міні-проєкта з всесвітньої історії можна сказати, що дійсно є ще багато цікавих фактів з життя фараонів, епоха Стародавнього Єгипту безумовно є найзагадковішою та найцікавішою серед епох цивілізації людства.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: