Екологічні та енергоефективні обігрівачі
7. Екологічні та енергоефективні обігрівачі
ІЧ випромі́нювання - оптичне випромінювання з довжиною хвилі більшою, ніж у видимого випромінювання, що відповідає довжині хвилі, приблизно 750 нм. ІЧ випромінювання - це випромінювання близьке до випромінювання Сонця.
Переваги інфрачервоних систем опалення:
- Економічність.
- Зонний обігрів.
- Швидке нагрівання приміщення
- Екологічність.
- Простота обслуговування.
- Економія корисної площі.
- Досить високий ККД, який може досягати 90%
- Зниження споживання електроенергії.
- Пожежобезпечність.
- Мобільність
- Легкість управління режимом обігріву
- Сприятлива дія на здоров'я людини.
У ході дослідження нами виявлено найбільш ефективний вид енергозбереження: а) для зменшення втрат з вікон - низькоемісійне скло; б) для зменшення втрат теплової енергії з боку стін - ековата.
Висновок
У роботі були виконані наступні завдання:
- Знайдений найбільш вигідний і найбільш екологічний вид опалення - інфрачервоне електроопалення.
- Проведено огляд біологічних та екологічних властивостей інфрачервоного випромінювання.
- Виявлено найбільш ефективний вид енергозбереження: а) для зменшення втрат з вікон - низькоемісійне скло б) для зменшення втрат теплової енергії з боку стін - ековата
Принцип дії скла з низькоемісійним покриттям.
- Таке покриття безперешкодно пропускає в приміщення короткохвильове сонячне випромінювання, яке нагріває меблі та інші предмети, але відбиває усередину будинку довгохвильове (інфрачервоне) випромінювання, що випромінюється нагрітими предметами і нагрівальними приладами, виключаючи тим самим променеві втрати тепла через прозорі огороджувальні конструкції.
- Скло з низькоемісійним оптичним покриттяим відбиває в приміщення до 90% теплової енергії, що дозволяє істотно скоротити витрати на опалення житла.
Теплоізоляція стін та фасадів
- Як видно на малюнку, температура в кімнаті +20° C, а на вулиці - 10 ° C. Порівняємо температуру внутрішньої не утепленої та утепленої стіни. В першому випадку вона значно нижча за температуру у кімнаті. Це викликає відчутне неприємне переміщення холодного повітря по приміщенню, а витрата енергії, необхідної для підтримування високої температури в приміщенні, значно збільшується.
Вибір зростає
У висновку дослідницької роботи в рамках проєкту про енергоефективний будинок можна сказати, що ринок "зеленого" житла рухається в ногу з часом і пропонує споживачу багато нових технологій та матеріалів - вітчизняних та імпортних. Водночас, зростає кількість українських та іноземних компаній, що працюють у цьому сегменті.
Українці лише придивляються до енергоефективного житла. Зрозуміло, що воно по кишені далеко не всім. Однак зростання цін на енергоносії змушує уважно ставитися не лише до ціни помешкання, а й до вартості його утримання. Потрібно рахувати, що дешевше для сімейного бюджету: дорожчий енергоефективний будинок з мінімальними рахунками чи відносно дешева квартира з відчутними щомісячними платежами.
Енергоефективний будинок
Код банера: