Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Розповсюдження спінерів серед молоді
2.2. Фактори розповсюдження спінерів у молодіжному середовищі
Вважається, що хода спінера по планеті розпочалася зі статті у «Forbes», де його назвали "обов'язковою офісною іграшкою у 2017 році".
Умільці швидко заполонили соцмережі відео різноманітних трюків з новою іграшкою. Експерти прочать спінеру швидкий занепад, але наразі він залишається на пікупопулярності. У 1998 році подібними іграшками були йо-йо, потім це стали чотки, а зараз - спінери. Люди шукають способи, як відсторонитися від складного світу та при цьому зайняти себе чимось.
Спінери ідельно підходять для цього. Але тут ще грає роль мода. Декільком ютуб-блогерам достатньо показати якусь нову річ, як вона вже розповсюджується серед молоді[18]. Віртуальний спінер запустив навіть Google. Якщо занести слово «Spinner» у пошуковик, він видає відповідну картинку. А вертіти її можна за допомогою миші [19].
Швидке зростання популярності спінерів в 2017 році привів до того, що багато дітей і підлітків почали використовувати його в школах, діти також обмінюються і продають спінери.
У деяких випадках повідомлялося, що спінери допомагали дітям у школі зосередитися. Говорячи про антистресових пристроях в цілому, в даний час часто можна побачити, як діти використовують будь-яку антистресову або інший пристрій, що допомагає їм заспокоїтися і зосередитися.
Оскільки метою нашого дослідження була спробавивчити явище «спінери» в молодіжному середовищі, визначити ймовірність того, що захоплення спінерами(іграшка) може говорити про створення нової субкультури серед підлітків в умовах сучасної України, то вибірку дослідження було сформовано на базі Комунального закладу Ганнівського навчально- виховного комплексу «СЗШ- ДНЗ» с. Ганнівка серед учнів 5- 11х класів. Так, з цих класів для тестування було обрано 60 учнів. Для дослідження було використано метод опитування за допомогою авторського анкетування (див. Додаток 1).
Проведене дослідження стосовно захоплення спінерами серед учнів в Кз Ганнівський НВК «СЗШ- ДНЗ» показали наступні результати:
1. Анкетування показало, що 22 учнів з 60мають велике зацікавлення стосовно новинки. Це підтверджує припущення про підготовку школярів до змін, новинок. Старшокласники виявили достатній рівень знань щодо основних понять, позитивного і негативного впливу іграшки на сучасного підлітка, достатньо серйозно осмислюють причини появи та розвитку сучасної іграшки.
2. Наступні 30 учнів за результатами цього анкетування показали як позитивне та і негативне ставлення до даної новинки. Деяким старшокласникам властиве слабке усвідомлення та розуміння появи такої специфічної іграшки. На питання: «Чи хотіли б збиратися з друзями, грати спінерами, обмінюватися, говорити про новинки?», «Ви регулярно користуєтеся спінерами?» - відповіді учнів розділилися (15 учнів відповіли так інші 15 учнів - ні).
3. І лише 8 учнів з впевненістю показали та виявили незадовільне ставлення до даної розваги серед своїх однолітків, пояснюючи це тим, що дана іграшка - це пуста трата часу. Старшокласники проявили нігілізм стосовно даного питання.
Підсумовуючи результати даного аналізу матеріалів дослідження стану зацікавленості в такій іграшці як спінерв Кз Ганнівський НВК «СЗШ - ДНЗ» дозволяютьзробити такі висновки:
- учні 5-11 класів загалом усвідомлюють, знають, цікавляться новинками в тому числі і спінерами. Думки учнів розділилися, бо старша категорія учнів нейтрально відносяться до даної новинки, але менші учні (5 -8 кл.) проявили надзвичайний інтерес та захоплення до даного явища якспінер.
Молодь — це соціально-демографічна група в вікових межах від 14 до 30 років. Її частка в загальній кількості населення становить близько 20%, що є досить значним кількісним показником, аби залишати її в стороні від детального аналізу. Молодь — невід'ємна частина будь-якого суспільства, незалежно від його сутнісних характеристик.
Молодіжна (підліткова) субкультура народжується і існує у зв'язку з певними потребами молодих людей котрі проходять процес соціалізації і при цьому прагнуть активно заявити про себе. Прийнято вважати, що молодим «притаманний дух протиріччя, що для них немає пророків в своїй вітчизні», іншими словами, вони по суті своїй багато в чому славляться нігілістами, опозиціонерами по відношенню до традиційно-консервативних цінностей і процесів.
Їм тісно в рамках тих життєвим норм і правил, які сповідували їх батьки і діди. Часто молоді властива категоричність думок, максималізм, неприйняття порад, їх обтяжує підпорядкування існуючим моделям суспільного розвитку, вони негативно відносяться до всього нормативно-регламентованого, для них характерні динамічність, ранимість, підвищена емоційна реакція, оптимізм, романтичні прагненняя, ідеалізація новизни.
В основі молодіжної субкультури лежить особливий спосіб світосприйняття з своєю системою духовних цінностей. Молодіжна субкультура — це і особливий спосіб життя, який розділяють ті, що є прямими її учасниками або просто співчувають певній молодіжній ідеології.
Молодіжна субкультура — це не що інше, як форма самовираження і самореалізації молодих. Які цілі ставлять перед собою молоді в житті: змінити світ, своє життя, зробити її іншими, скинути з себе ярмо стереотипів, відмовитися від соціальних канонів, утвердити життєву альтернативну позицію по відношенню до наявних раніше і закріпити її в різних соціокультурних догмах. Система цінностей, що розділяється молоддю, носить, як правило, автономний характер.
Проведене дослідження не претендує на остаточне розв’язання проблеми, а лише з’ясовує рівень зацікавленості учнів та бажання, або небажанняучнів середньої школи та старшокласників належати до певної субкультури. Перспективи подальшого дослідження з даної проблеми вбачаємо у визначенні закономірностей формування субкультури спінерів, учнів початкових класів в порівняльному аналізі.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: