Катерина Фейк - співзасновник сайтів Flickr і Hunch
Катерина Фейк
Катерина Фейк - співзасновник сайтів Flickr, Hunch, а також сайту Findery, американський підприємець і бізнесмен, інформатик та один з директорів компанії Creative Commons, народилася 13 червня 1969 року у Пітсбурзі, США.
Катерина Фейк почала свою кар'єру в якості провідного конструктора в Organic Online, топ-агентстві веб-розробки, де вона працювала на веб-сайтах для великих компаній зі списку Fortune 500, таких як McDonald's, Colgate - Palmolive і Nike. Була членом дослідницького штабу Research Staff at Interval Research.
У 1990-х роках Фейк була арт-директором в Salon.com, і брала активну участь в розвитку інтернет-співтовариства, і програмного забезпечення видавничої діяльності. У 1997 році вона влаштувалася на роботу в управління громадських форумів Netscape.
Влітку 2002 року, вона стала співзасновником Ludicorp у Ванкувері разом із Стюартом Баттерфилдом і Джейсоном Клэссоном. Компанія розробила розраховану на багато користувачів ролеву онлайн-гру під назвою "Нескінченна гра" (Game Neverending). Гра не була запущена, але Фейк і Баттерфилд почали розробляти новий продукт під назвою Flickr.
Ця ініціативна дівчина стала піонером в області зберігання фотографій в мережі. У далекі часи, хоч це і складно представити в епоху соціальних мереж, єдиний варіант надати комусь зображення - було послати їх на пошту. Чи варто говорити, скільки незручності доставляв такий довгий шлях, не кажучи вже про проблеми зі зберіганням в довгостроковій перспективі.
У 2004 році Катерина розв'язала цю проблему, заснувавши відомий сервіс Flickr, один з найпопулярніших в світі сайтів обміну фотографіями. Цей величезний стік діє досі.
Катерина, за освітою бакалавр мистецтв, свій шлях до успіху почала з того, що стала співзасновником онлайн-ресурсу Flickr, призначеного для зберігання фотографій. У численних інтерв'ю Катерина в якості основних джерел успіху проєкту називала:
- ідеальний час для його запуску, коли тема з обміном фотографіями виявилася в тренді;
- обмеженість коштів (саме брак грошей, на думку засновниці, активізував весь наявний творчий потенціал) і, як не дивно, підприємницьку наївність і відсутність глобальних досліджень ринку, які могли б повести підприємців за зовсім іншим, більш безпечним, але, можливо, менш виграшному шляху.
Через 4 роки після свого запуску її стартап став настільки популярним, що зацікавив Yahoo. Причому настільки, що в компанії вирішили викласти за нього 35 млн. доларів. З тих пір Катерина не втомлюється підкорювати все нові кар'єрні вершини.
Flickr був придбаний Yahoo! у 2005 році. Flickr став частиною авангарду так званих веб-сайтів 2.0, інтегратором функцій, таких як соціальні мережі, співтовариства відкритих інтерфейсів API, позначки і алгоритми, які вибирали найбільш популярний контент. Після поглинання, Фейк влаштувалася на роботу в Yahoo!, де вона входила до групи технічних розробок, відомою своїми програмами Hack Yahoo! і Brickhouse, швидкого середовища розробки для нових продуктів.
У червні 2009 році вона стала співзасновником проєкту Hunch - оригінальної соціальної мережі, покликаної допомагати користувачам приймати рішення щодо тих чи інших послуг або продуктів. Сайт робив рекомендації для користувачів, грунтовані на їх смаках і думках. Hunch був придбана eBay, як повідомлялося, за $ 80 млн в листопаді 2011 року. eBay закрив його у березні 2014 року.
Останнім проєктом Фейк є сайт Findery, який спочатку називався Pinwheel, і був запущений в обмеженому бета-тестировании в лютому 2012 року. Він був перейменований в Findery в липні 2012 року. Головний офіс компанії знаходиться в Сан-Франциско.
Основний підсумок роботи Катерини Фейк – співзасновник сайтів Flickr і Hunch.
Код банера: