Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Творчий проєкт "Виготовлення косметички. Рукоділля"
Учениця 11 (10) класу, виконуючи творчий проєкт з технологій на тему "Виготовлення косметички. Рукоділля", самостійно виконує пошиття жіночої сумки для зберігання косметики. Автор розробляє ескіз виробу для проєктування, враховуючи найкращі сторони розглянутих зразків, та технологічну карту пошиття косметички.
Докладніше про проєкт:
Навчаючись в 11 класі, школярка детально описує роботу над творчим проєктом з технологій і виготовленням косметички з використанням рукоділля, визначає етапи створення жіночої сумки та доповнює опис іллюстраціями.
У проєктній роботі з технологій розроблюється технологічна карта виготовлення жіночої косметички, виконується ескізне проєктування виробу, проводяться власні економічні розрахунки щодо витрат на самостійне виготовлення сумочки.
Творчий проєкт з трудового навчання про виготовлення косметички з використанням рукоділля - це приклад виконання творчої роботи, пошиття цікавого і потрібного виробу. Виготовлення косметички не стане складним завданням для учнів 9, 10 і 11 класів на уроках технологій і трудового навчання.
Зміст
Вступ
1. Розробка технічного завдання.
2. Розробка технічної пропозиції.
3. Ескізне проектування.
4. Розробка технічного проєкту.
5. Технологічна карта виготовлення виробу.
6. Економічні розрахунки.
Реклама
Висновок.
Вступ
У кожної жінки повинен бути набір косметичних засобів, з допомогою яких вона могла б поправити макіяж або навести красу перед вечірнім побаченням. А де ж зберігати всі необхідні аксесуари і косметику? Звичайно, в косметичці.
Косметичка – невеличка сумочка, яка використовується для зберігання косметики, засобів гігієни та інших дрібничок або як упаковка для подарункового набору. Косметички, як правило, більші за портмоне (гаманець), але меньші за сумку.
Жіноча косметичка — це насправді криниця краси, і у всіх жінок вміст цієї криниці різний. Спільне в тому, що косметику можна назвати предметом першої необхідності. Саме косметички дозволяють зберігати всі доглядові дрібнички у одному місці, або не зовсім дрібнички. Залежно від необхідних цілей та обсягів є різні сумки для зберігання косметики.
Неможливо уявити жінку, яка не має косметички, хоча не потрібно забувати і про чоловіків, які також активно користуються косметичними засобами для свіжого вигляду.
Мета проєкту: виготовити практичну косметичку.
Завдання роботи:
- розробити вимоги до виробу;
- спроектувати ескіз виробу;
- виготовити технологічну карту етапів роботи;
- розрахувати економічні витрати.
1. Розробка технічного завдання
Історія виникнення косметички
Першими зразками косметичок можна вважати невеликі сумочки, які почали носити жінки ще в середні ХVІІІ століття. В ті часи розмір косметички був назад пропорційний достатку її господині — чим менше косметичка, тим вище соціальний статус жінки. Косметички - це одна із гілок еволюції стародавнього гаманця, який у давні часи носився на підв'язках, ховаючись у складках жіночого одягу.
У XVIII столітті з'єднання явилися жіночі сумочки «Помпадур», які так назвали на честь фаворитки короля Людовіка XV. «Помпадури» виготовляли з оксамиту і мережива. Носили в таких сумочках виключно косметику, хустинки та рукоділля, яким модно було займатись на світських вечерях. Косметичка того часу прикрашалася коштовними каменями і була справжнім витвором мистецтва.
У XIX столітті городяни часто мали при собі декоративні сумочки для швацького приладдя і інших дрібниць. Деякий час в моді були сумочки на довгому шнурку. У 20 столітті у виробництві косметичок почали використовувати синтетичні матеріали.
У ХХ столітті у виробництві косметичок почали використовувати штучні (синтетичні) матеріали. Невеликі сумочки були присутні в колекціях багатьох відомих дизайнерів одягу і аксесуарів. Останнім часом з’явилося декілька нових напрямів у виробництві сумок і косметичок: використання натуральних і вторинних матеріалів при виробництві.
Види косметичок
Існують наступні різновиди косметичок:
- косметичка-сумка;
- косметичка-органайзер;
- косметичка-чемоданчик;
- чоловіча косметичка;
- дорожня косметичка.
Кожна жінка при виборі косметички прагне, щоб і форма, і оздоблення, і колірне рішення дамської сумочки знаходилися в повній відповідності з її смаком і виключно точно відображали індивідуальність власниці.
Вимоги до виборів і матеріалів
Вимоги до виробів даного призначення
Косметичка повинна мати гарний зовнішній вигляд. При користуванні зручна та функціональна. Оздоблення повинно відповідати формі виробу, та матеріалу з якого виготовляють виріб. Технологія виготовлення проста, оскільки виріб потрібно виготовляти в обмежений час (робота виконувалася на II етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання).
Вимоги до матеріалів
Для виготовлення косметички необхідно вибрати матеріали які б відповідали всім вимогам висунутим до виробу. Оскільки косметичка має бути надійна в експлуатації, варто виготовити її з тканини із синтетичних волокон, поскільки вони мають високі експлуатаційні властивості.
Для ручного пошиву (за умовою завдань олімпіади) вибираємо швейні нитки № 40 в тон тканині. Оздоблення на такій тканині можна виконати використовуючи різні матеріали та різні техніки. По бажанню, виріб можливо вдосконалити та виготовити додаткові кармани, відділення для дрібниць, прикрасити бісером, стрічками або стразами.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: