Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Особливості скорочень в on-line спілкуванні
Розділ 2. Особливості скорочень в on-line спілкуванні
2.1 Інтернет як сфера вербальної комунікації
Історія Інтернету почалася в кінці 1960-го року, так і народження Мережі сталося понад 40 років тому. Перші веб-сайти з'явилися в Англії 1993 році — цей рік є також початком періоду розвитку мережі як засобу масової комунікації.
Вже в 2012 році кількість користувачів Інтернету у всьому світі становило близько 2.4 мільярда користувачів. Серед мов, що використовуються в Інтернеті, англійська мова посідає перше місце.
На початку 90-х років мережеве спілкування набуло поширення через Інтернет, який представляє собою особливу сферу комунікації з унікальними правилами мовної поведінки і рисами мови. Наприклад, спонтанність, підготовленість, анонімність та конфіденційність являються характерними рисами мови Інтернету.
Використання абревіатурного способу словотворення сильно пов'язано з впливом англомовного Інтернету Англомовні скорочення часто виступають і в Укрнеті українофікованими варіантами. Наприклад:IMHO (In My Humble Opinion) — ІМХО (На Мою Скромну Думку).
Розвиток комунікації в Інтернеті відкриває нові аспекти людського спілкування, дозволяючи швидко передавати величезні обсяги інформації та використовувати нові засоби спілкування.
Головними характерними рисами комп'ютерного спілкування є електроність як канал спілкування, віртуальність, дистантність, опосередкованість, передача емоції смайликами, і об'єднання різних дискурсів.
У комп'ютерному спілкуванні використовуються такі метатекстові знаки, як курсив, шрифтове і рамочне виділення. В вербальному спілкуванні також діють певні правила поведінки.
Далі, особливими рисами і властивостями мови Інтернету є письмовий характер і змішаність формально письмової, а також концептуально усного спілкування, недоступність більшості невербальних засобів, віддаленість користувачів, змішання монологу, діалогу і полілогу.
Основними ознаками є також анонімність, доступність отримання інформації, глобалізованність і гіпертекстуальність.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: