Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Вимирання динозаврів на Землі
Сотні видів динозаврів еволюціонували на Землі упродовж 160 млн років. Вони з'являлися і помирали, залишаючи після себе скам'янілі останки. І ось 65 млн років назад усі вони зникли. Останків динозаврів, що жили після крейдяного періоду, не знайдено.
Не лише динозаври вимерли у кінці крейдяного періоду. Морські рептилії також зникли. Теж саме можна сказати і про птерозаврів, різних молюсків і рослини. Три чверті усіх тварин зникли назавжди. Раптова загибель стількох живих істот дістала назву масового вимирання.
Але що могло стати причиною вимирання динозаврів?
Можливо, динозаври загинули в результаті катастрофи, викликаної падінням метеорита на Землю 65 млн років назад. Причиною масового вимирання також могли стати потужні виверження вулканів.
Якби на Землю впав метеорит або вулкани були занадто активні, густа хмара пилу покрила б планету і приховала сонце. Відсутність сонячного світла і тепла могла викликати льодовиковий період, похолодання, яке і привело до вимирання.
Кінець крейдяного періоду став кінцем ери динозаврів. Від велетенських рептилій, які так довго правили світом, залишилися тільки кістки. Але деяким тваринам все ж вдалося вижити. Окрім динозаврів Землю тоді населяли невеликі ссавці, які жили під землею, і птахи. Ссавці і птахи швидко еволюціонували і поширилися по земній кулі.
Після крейдяного періоду почався третинний період. Континенти дрейфували. Еволюція тривала. З'явилося багато нових видів птахів і ссавців, але вони не були такі величезні, як динозаври.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: