Дослідницька робота "Вирощування кристалів у лабораторії"
Учнівська науково-дослідницька робота на тему "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії", що розрахована на виконання її в 4 класі в рамках предмету "Я досліджую світ", може бути корисною для учнів як 3 так і 5 класів. Проєкт розкриває практичні властивості природних та штучних кристалів, яке значення вони мають у хімії, для людини та як використовуються у повсякденному житті.
Докладніше про роботу:
Експериментально-дослідницька робота у рамках проєкту по вирощуванню кристалів у шкільній лабораторії, яка виконана ученицею 4 класу з предмету "Я досліджую світ" (хімія), доводить безпечність подібних експериментів на уроках та може бути використана як поетапний приклад виконання практичної роботи з вирощування кристалів у школі, наприклад у рамках курсу Пізнаємо природу або предмету хімія.
Учениця 4 классу початкової школи в роботі над дослідницьким міні-проєктом на тему "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" провела дослід зі створення кристалів мідного купоросу. Найбільший екземпляр вирощеного автором кристалу за 20 діб був довжиною 4,7 см, шириною 2,6 см і висотою 0,8 см. В роботі описані методи вирощування кристалів в домашніх умовах.
Зміст
Вступ
Основна частина:
1. Як ростуть природні кристали
2. Практичне значення природних та штучних кристалів
3. Методи вирощування кристалів. Вирощування кристалів мідного купоросу
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Вступ
З найдавніших часів люди цінували красу коштовного каміння. Алмаз, рубін, сапфір, смарагд - найдорожчі його види. За ними йдуть олександрит, топаз, шпінель, гірський кришталь, аметист, гранат, аквамарин, хризоліт. Коштовному камінню здавна приписували цілющі та різні надзвичайні властивості. Про нього складено багато історій і легенд. Зазвичай вони пов'язані з приниженням та експлуатацією людей, голодом, обманом, вбивствами.
Ось одна із таких історій. Величезний алмаз «Регент» був знайдений негром-невільником, який працював на алмазних рудниках у Південній Африці. На цих рудниках працівники жили в каторжних умовах, їх охороняли, немов арештантів.
А якщо комусь і дозволяли у вільний день вийти за межі розробок, його змушували випити касторку, щоб він не міг заховати алмаз у шлунку. Невільник, який знайшов «Регент», глибоко розрізав собі ногу і заховав алмаз у рані під пов'язкою.
Він розкрив свою таємницю одному з моряків, благаючи допомогти йому втекти. Моряк допоміг невільнику влаштувати втечу, але на кораблі відібрав у нього алмаз і зіштовхнув у море. Згодом моряк продав камінь за безцінь і, швидко витративши гроші, з відчаю повісився. Переходячи з рук у руки, цей алмаз потрапив до Франції. Наполеон І носив його в рукоятці своєї шпаги, вважаючи, що це приносить йому щастя.
Відомо, що головні убори деяких царів і імператорів були усипані діамантами, і тому були таким важкими, що їх не можна було носити на голові. Тому носили такі головні убори за ними спеціально призначені для цього люди. На сукнях королев та імператриць тих часів було теж багато коштовного каміння.
Люди навчилися вирощувати природні, так і штучні кристали. Нині важко навіть перелічити найменування штучних кристалів, які вирощують тоннами на заводах у різних країнах. Дивлячись на кристали хочеться зрозуміти, як могла виникнути така краса, як утворюються ці дивні витвори природи.
Адже на диво гарні кристали — це не лише прикраси; вони знаходять різноманітне застосування і у техніці. Наприклад, відоме всім алмазне буріння, використання рубінів у годинникових механізмах і вимірювальних приладах, застосування кристалів у напівпровідникових приладах.
У даній дослідницькій роботі (проєкті) про вирощування кристалів у шкільній лабораторії описаний спосіб вирощування кристалів у шкільній лабораторії з речовин, які можливо придбати в аптеках та магазинах господарських товарів.
Мета роботи: вирощування кристалів мідного купоросу у шкільній лабораторії.
Завдання роботи:
- розкрити особливості росту природних кристалів;
- дізнатись, яке значення природних та штучних кристалів у нашому житті;
- дослідити методи вирощування кристалів;
- спостерігати за ростом кристалу мідного купоросу, змірювати його параметри, зробити висновки.
Актуальність теми дослідницької роботи (проєкту) "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" полягає в тому, що наше життя пов'язане з кристалами. Вирощені у шкільній лабораторії кристали мають естетичне значення і їх можна використовувати для прикрас та виготовлення іграшок.
Код банера: