Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Комп'ютерна анімація та графіка
Практично з самого моменту появи комп'ютерів з'явилася і комп'ютерна графіка. В даний час можна сказати, що немає ні однієї області діяльності людини, де б вона не застосовувалася.
Майже будь-який фільм не обходиться без комп'ютерної графіки, не кажучи вже про реклами, видавничі справи, анімації та комп'ютерні ігри. Віртуальна реальність знаходить свою нішу в індустрії розваг і відеоіграх. Число віртуальних галерей і розважальних парків швидко зростає. Практично жодне виробництво не обходиться без комп'ютерної графіки.
Комп'ютерна графіка
Комп'ютерна графіка це:
1) розділ інформатики, який вивчає методи цифрового синтезу і обробки зорового контенту;
2) вид сучасного мистецтва, яке також називають цифровим, що входить до загального медіа-арту - зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і виводяться засобами обчислювальної техніки, в тому числі апаратними і програмними засобами. Для виведення графіки використовують монітор, принтер, плотер тощо.
Робота з комп'ютерною графікою — один з найпоширеніших напрямків використання персонального комп'ютера, до того ж виконують цю роботу не тільки професійні художники і дизайнери. На будь-яких підприємствах іноді виникає необхідність подачі рекламних оголошень в газетах і журналах або просто у випуску рекламної листівки або буклету.
Без комп'ютерної графіки не обходиться жодна сучасна мультимедійна програма. Робота над графікою становить до 90 % робочого часу програмістських колективів, які випускають програми масового використання.
Розрізняють 3 види комп'ютерної графіки:
- растрова графіка;
- векторна графіка;
- фрактальна графіка.
Вони відрізняються принципами формування зображення при відображенні на екрані монітора або у разі друку на папері.
Комп'ютерна графіка з'явилась достатньо давно - вже у 1960-их роках існували повноцінні графічні системи. Сьогодні прийнято користуватися термінами "комп'ютерна графіка" (КГ) і "комп'ютерна анімація" (КА).
Поняття "комп'ютерна графіка" включає всі види робіт зі статичними зображеннями, "комп'ютерна анімація" має справу з динамічно мінливими зображеннями. Об'єднати графіку і анімацію дає можливість абревіатура КГиА.
Computer graphics - введення, висновок, відображення, перетворення і редагування графічних об'єктів під управлінням ЕОМ. (Борковський А. В. "Англо-російський словник з програмування та інформатики")
Комп'ютерна анімація
Рухома комп'ютерна графіка називається комп'ютерним відео або комп'ютерною анімацією. Computer animation - "пожвавлення" зображень на екрані дисплея, синтез динамічних зображень на комп'ютері.
Комп'ютерна анімація — мистецтво створення рухомих зображень за допомогою комп'ютерів. Є підрозділом комп'ютерної графіки та анімації.
В основі будь-якої анімації лежить фіксація фаз руху об'єктів - визначення в кожний момент часу їх положення, форми, розмірів та інших властивостей, наприклад кольору. Цю операцію називають фазовкою або таймінгом.
Комп'ютерна анімація — вид анімації, створюваний за допомогою комп'ютера. На відміну від більш загального поняття «графіка CGI», відноситься як до нерухомих, так і рухомих зображень, комп'ютерна анімація передбачає тільки рухомі. На сьогодні отримала широке застосування як у сфері розваг, так і у виробничій, науковій і діловій сферах.
Будучи похідною від комп'ютерної графіки, анімація успадковує ті ж способи створення зображень: векторна графіка, растрова графіка, фрактальна графіка, тривимірна графіка (3D).
За принципом анімації можна виділити кілька видів комп'ютерної анімації.
1. Анімація за ключовими кадрами
Розстановка ключових кадрів проводиться аніматором. Проміжні ж кадри генерує спеціальна програма. Цей спосіб найбільш близький до традиційній мальованої анімації, тільки роль фазовщика бере на себе комп'ютер, а не людина.
2. Запис руху
Дані анімації записуються спеціальним обладнанням де об'єкти реально рухаються і переносяться на їх імітацію в комп'ютер.
Поширений приклад такої техніки — Motion capture (захоплення рухів).
Актори в спеціальних костюмах з датчиками здійснюють рухи, які записуються камерами і аналізуються спеціальним програмним забезпеченням. Підсумкові дані про переміщення суглобів і кінцівок акторів застосовують до тривимірним скелетам віртуальних персонажів, ніж досягають високого рівня достовірності їх руху. Такий же метод використовують для перенесення міміки живого актора на його тривимірний аналог в комп'ютері.
Комп'ютерна анімація може застосовуватися в комп'ютерних іграх, мультимедійних додатках (наприклад, енциклопедіях), а також для «оживлення» окремих елементів оформлення, наприклад, веб сторінок і реклами (анімовані банери).
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: