Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Проєкт "Як можна розвивати пам'ять"
Аналізуючи інформацію з дослідницького міні-проєкту з основ здоров'я (психології) на тему "Як можна розвивати пам'ять", учень 8 класу розкриває основні висновки наукових досліджень на тему "Пам'ять" та узагальнює рекомендації на покращення пам'яті. Усі поради, які надає автор проєктної роботи, є простими у виконанні, не потребують багато часу та додаткових пристосуваннь.
Докладніше про роботу:
Невелика дослідницька робота з основ здоров'я (психології) на тему "Як можна розвивати пам'ять", виконана учнем 8 класу, містить посилання та міні-аналіз рекомендованих тренажерів - інтернет-ресурсів, які мають тренувальні вправи для мозку і розвитку пам'яті людини.
Прості поради як розвинути пам’ять надаються в матеріалі навчального дослідницького проєкта, де також розглянуті основні функції пам'яті, надаються деякі поради тренування пам’яті в побуті. Учень 8 классу здійснив вивчення і узагальнення літератури та досліджень за даною темою з основ здоров'я і психології, та відокремив декілька порад і вправ, які можуть бути дуже корисними для тренування пам’яті в побуті.
Зміст
1. Поняття, види, процеси пам’яті.
2. Функціі пам’яті.
3. Як розвинути пам’ять: прості поради.
4. Тренування пам’яті в побуті.
5. 10 сайтів-тренажерів для мозку.
1. Поняття, види, процеси пам’яті
І.М. Сєченов
Пам'ять - це психічний процес відображення досвіду людини шляхом засвоєння, збереження та подальшого відтворення обставин її життя та діяльності.
2. Функціі пам’яті
Призначення пам'яті для людини важко переоцінити. Можна говорити про ряд базових функцій пам'яті, що характерні для психіки людини.
3. Як розвинути пам’ять: прості поради
Наш мозок являє собою найскладніший комп’ютер: мільярди нервових клітин, що утворюють незліченну кількість зв’язків з іншими клітинами.
Принцип «що не діє-то відмирає» справедливий не тільки для м’язів тіла, але й для мозку. Мозку необхідне навантаження. Розумові здібності нашого мозку з віком погіршуються. Причина цього — порушення зв’язку між його нервовими клітинами. Ваш вік і те, чим ви займаєтеся, не має значення. Зниження концентрації уваги, проблеми з короткочасною і довготривалою пам’яттю — явні ознаки того, що вашому мозку необхідна зарядка.
1. Харчування відіграє важливу роль у нормальному функціонуванні мозку. Їжа, багата вітамінами, А, С, Е, К, В, а також фолієвою кислотою, залізом і поліненасиченими жирними кислотами омега-3 допоможе подолати швидку стомлюваність, підвищить швидкість реакції й концентрацію уваги, дозволить зберегти гостру пам’ять.
Раціон: м’ясо (яловича печінка, нежирне червоне м’ясо), риба (лосось, сардина, тунець), картопля, житній хліб, вівсянка, яблука, волоські горіхи, лляне масло.
2. Напої, що містять кофеїн, здатні акумулювати здібності мозку. Але це тимчасова реакція. Замініть каву і чай трав’яними чаями, які поліпшують кровоток до мозку. Також не забувайте пити достатню кількість чистої води. Пам’ятайте, що алкоголь не тільки знижує розумові здібності, але й перешкоджає відновленню клітин мозку.
3. Фізична активність зміцнить не тільки ваші м’язи, але й пам’ять. Учені з Інституту біологічних досліджень «Salk» (Каліфорнія, США) провели дослідження на мишах. Виявилося, що більш активні миші мали удвічі більше клітин в області мозку, що відповідають за вивчення і пам’ять.
Гімнастика, силові вправи, фітнес або йога — виберіть що вам до душі. Навіть виконання вправ 2–3 рази в тиждень допоможе поліпшити кровообіг у мозку і зміцнити пам’ять. Крім цього, фізичні вправи стимулюють ріст нервових закінчень, які запобігають ослабленню пам’яті та покращують процес запам’ятовування.
4. Вправи для розвитку мислення: загадки, головоломки, гра в шахи або інші настільні ігри. Ігри, як і арифметичні розрахунки в розумі, відмінно розвивають логіку.
5. Мислення і аналіз навколишнього світу покращують функціонування бездіяльних частин мозку. Придумуйте нові способи використання звичайних предметів. Розвивайте творче мислення: ставте собі незвичайні питання: «а що якщо?».
6. Чим зайнятися на дозвіллі? Спробуйте себе в малюванні. Читання покращує пам’ять і розвиває зорові асоціації. Щоб запам’ятати текст, уявіть собі його у вигляді зорових картинок — матеріал запам’ятається надовго. А може, вам до душі класична музика? У медицині відомий так званий «ефект Моцарта». Психолог Франциск Рошер виявив, що прослуховування музичних творів Моцарта поліпшує математичне мислення людей. Класична музика підвищує здібності мозку, відбувається одночасно і розслаблення, і стимулювання організму.
7. Додаткові навички: програмування на комп’ютері або гра на музичному інструменті. Вивчення іноземної мови найкращим чином активізує вашу пам’ять і розвиває асоціативне мислення.
8. У кожної людини існує певний час, протягом якого свідомість найбільш активна. Виконуйте важливі завдання саме в цей період.
9. Замініть щоденний перегляд телепередач на заняття медитацією. Медитація не тільки зніме стрес, але й вплине на процеси, що протікають в головному мозку.
4. Тренування пам’яті
Нову інформацію читайте щодня. Після перегляду фільмів і передач подумки «прокручуйте» їх у голові від початку до кінця. Чи точно Ви пам’ятаєте назву ? Чи звернули увагу на імена режисера, акторів? Вам не було цікаво чи виною всьому банальні неуважність і лінь?
Список що потрібно купити тримаєте в голові, а не в кишені. Думайте саме про те, чим зайняті в даний момент. Намагайтеся запам’ятати імена: спільних знайомих, у тому числі випадкових, членів сім’ї начальства. Це економить нерви і покращує кровопостачання в корі головного мозку. Запам’ятовуйте всі потрібні телефонні номери.
В кінці дня (можна в ліжку) пригадувати події дня з самого ранку. Це цінне не тільки для тренування пам’яті, а й для аналізу — чи добре я побудув день? У найдрібніших подробицях пригадуйте події останньої години, якщо немає можливості читати, а час іде не з Вашої вини.
Запам’ятовуйте дні народження, розклад дня і тижня. Це не означає, що потрібно відмовитися від планування на папері, але краще мати копію в голові. Говоріть без шпаргалки. Заведіть блокнот для цікавих фактів, ідей, посилань, цитат, щоб була можливість скористатися ними при нагоді.
5. 10 сайтів з тренажерами для пам'яті і мозку
10 сайтів, де багато різних тренажерів для мозку. За допомогою завдань, вправ та ігор можна потренувати пам'ять та логіку. Як наслідок, отримаємо гарний і підтягнутий розум.
1. https://b-trainika.com/uk/
Тренування мозку для покращення пам'яті, уваги, мислення та особистої продуктивності онлайн в ігровій формі. Тренажери для мозку допоможуть молодим людям досягти більших успіхів у роботі та навчанні. Для дорослих це відмінний спосіб протистояти погіршенню пам'яті та розумової працездатності з віком. За допомогою тренування мозку Ви зможете: поліпшити роботу мозку, підвищити навченість, збільшити швидкість мислення та зберегти ясність розуму, збільшити особисту продуктивність та стати більш креативним.
2. www.neuronation.com
Фитнес для вашого мозку. Розкрийте свій потенціал. Розпочніть науково обгрунтоване тренування мозку з більш ніж 30 високоефективних вправ. Високоефективне тренування мозку з більш ніж 30 цілеспрямованими вправами.
3. positscience.com
Збірник вправ, розроблений нейробіологами. Обіцяє навчити швидше думати, краще фокусуватися і більше запам'ятовувати. Підписка платна, але є й безкоштовна частина.
4. lumosity.com
Створіть свою індивідуальну програму і розвивайтеся. Покращуйте свою увагу, пам'ять, швидкість реакції і широту мислення. Результат не змусить себе довго чекати завдяки щоденній статистиці.
5. cognifit.com
Індивідуальна система, яка складе програму для кожного виходячи з його потреб. Так само на сайті ви зможете виміряти деякі особливості свого мозку. Тут можна протестувати, наскільки добре працює ваш мозок, скласти індивідуальну програму тренувань, займатися і відстежувати свій прогрес. Оформлено все красиво і зручно. Головний мінус - безкоштовна версія сайту досить обмежена.
6. petruchek.info Тут зібрані відомі логічні ігри, які легко запустити в режимі онлайн, щоб розім'яти мізки.
7. uplift.io Ігри, викладені на цьому сайті, покликані тренувати пам'ять, швидкість, гнучкість мислення, обчислювальні навички. Перш ніж почати тренування, потрібно буде визначити ті можливості розуму, які хочеться розвинути в першу чергу. Це визначить вибір вправ для тренувань.
8. brainapps.ru
Відточуйте свій розум на ігрових тренажерах і відстежуйте прогрес в реальному часі. Покращуйте пам'ять, увагу, креативність і логіку, граючи прямо у браузері або зі свого телефону. Адаптовані наукові завдання у веселі ігри, складність і послідовність яких підлаштовується під ваші результати. Освойте скорочтение, навчіться швидко друкувати, вести переговори, говорити на англійському і так далі. Читайте кращі мотиваційні, науково-популярні і бізнес книги в короткому викладі.
9. wikium.ru Вікіум пропонує спочатку пройти тестування і визначити якість ваших пам'яті, мислення, уваги. На підставі цих результатів ви отримуєте програму тренувань. Знову-таки є платний рівень, де обіцяється більше можливостей.
10. mnemonica.ru Цей сайт зустрічає нас фразою: "Немає людей з поганою пам'яттю. Є люди, які не вміють нею користуватися". Виконуючи нескладні вправи, можна розвинути пам'ять, отримати навички в запам'ятовуванні чисел, слів і текстів, розвинути увагу та образне мислення. Також на сайті є невеликі статті з корисними порадами.
Є також сайти, де можна перевірити пам'ять і пройти онлайн-тренування уваги, концентрації, реакції та інших функцій мозку за допомогою програм та ігор. Є детальна теоретична частина, яка розповідає про те, що таке мозок і як підтримати його в хорошому стані. Цікаві сайти, в яких пропонуються різні веселі вправи і головоломки для тренування пам'яті, уваги, уяви, швидкості і гнучкості розуму.
Проєкти з основ здоров'я
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: