Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Чому в mcdonald's смачна їжа?
3. Чому в mcdonald's смачна їжа? – дослідження серед молоді
У документальному фільмі «Подвійна порція» (англ. SuperSizeMe), знятому Морганом Сперлоком, головний герой протягом 30 днів їв виключно фастфуд, в тому числі, за умовами експерименту, мінімум один раз в день, він повинен був вживати їжу з mcdonald's.
Після закінчення цього експерименту, у незалежному медичному закладі зафіксовані негативні наслідки для здоров'я героя: збільшення ваги на 12 кг, ожиріння, збільшення цукру в крові, болі в животі, коливання настрою, статеве безсилля і т. д. За словами авторів передачі, на ліквідацію цих наслідків буде потрібно $50000 на піврічний курс інтенсивного лікування.
Mcdonald's часто показується як негативний приклад глобалізації. Часто ці ресторани стають метою атак антиглобалістів. Журналістка Оксана Прілепіна в своїй статті порівнює mcdonald's з тоталітарною державою, зі своїми жорстокими законами.
Канадським письменником Дугласом Коуплендом в однойменній книзі був введений в широкий обіг термін англ. mcjob (на російську мову назва книги було перекладено як «макрабство», однак зараз частіше застосовується слово «макджоб»), що позначає низькооплачувану, малопрестижні роботу.
На початку ХХ століття у гамбургерів була погана репутація. Вони вважалися небезпечною їжею бідняків, яку продавали тільки з візків у фабрик або на ярмарках.
«Є гамбургери – все одно що харчуватися зі сміттєвого відра», – писали тоді газети. Поправити репутацію булки з котлетою вдалося в 20-ті роки компанія «Білий замок», яка встановила свої грилі на очах у публіки. Потім приспіли драйв-ін та сімейна політика mcdonald's. Гамбургери здалися всім ідеальної дитячою їжею: легко жувати, тримати в руці, ситно і недорого.
І самими страшними жертвами гамбургерів теж виявилися діти. Більше 700 дітей захворіли в Сіетлі в 1993-му і шестеро померли, пообідавши в фаст-фуді «Джек ін зе Бокс». Протягом 8 років після цього випадку аналогічну інфекцію підхопили півмільйона людей.
З них сотні були вбиті гамбургерами, а саме міститься у фарші колибактерией. Колібактерії 0157H7 виділили вперше в 1982-м. Вона мутує із звичайної бактерії кишечника і виділяє токсин, що вражає його внутрішню оболонку.
5% хворих помирають у страшних муках, при цьому антибіотики безсилі.Колібактерії надзвичайно стійкі – до кислоти, хлорки, солі, морозу, живуть в будь-якій воді, зберігаються на прилавках тижнями, а для інфікування організму їх потрібно всього п'ять.
Можна підчепити колиинфекцию, поплававши в озері або погравши на зараженому килимі. Цей мутант живе в коровах десятки років. Але зміни в вирощуванні та забої худоби створили ідеальні умови для його поширення.
Медична література про харчових отруєннях рясніє евфемізмами: «рівень форм колібактерій», «аеробне число»... Але за цими словами стоїть просте пояснення, чому від гамбургера можна захворіти: у м'ясі є гній. Кожен день в Америці близько 200000 людей страждають від харчових отруєнь, 900 потрапляють в лікарні і 14 вмирають.
Неформальний девіз штату Айдахо: «У нас хороша картопля і більше нічого!». Ще в 20-ті роки в цьому краю з теплими днями, прохолодними ночами і легкими вулканічними ґрунтами склалася величезна індустрія картоплі. Американці в той час їли картоплю вареною, печеною або в пюре, але поступово любов до картоплі фрі, рецепт якої ще в 1802-му привіз із Франції президент Джефферсон, поширилася всюди.
Сучасний картопляний завод – торжество прогресу. Картоплю сортують автоматично, миють, сушать під паром так, що відвалюється шкурка. Потім автоматично ріжуть, а камери з різних сторін виглядають дефекти бульб і вибивають такі картоплини пором, щоб в спеціальному відсіку обережно зрізати уражену ділянку.
Нарізана картопля опускається у величезні чани з киплячим маслом, її смажать до легкого хрускоту, заморожують, сортують за допомогою комп'ютера, особливої центрифугою укладають в одному напрямку, пакують і везуть в ресторан.
Смак картоплі з mcdonald's подобається всім. Раніше він залежав виключно від жиру, в якому її смажили. Десятки років це була суміш 7% бавовняного масла і 93% яловичого жиру. У 1990-му люди повстали на холестерол, і в фастфудах перейшли на 100% рослинне масло. Але смак-то потрібно залишити тим же!
Фастфуд народжувався в еру Ейзенхауера, очарованную технологіями, у часи гасел «Покращимо життя хімією» і «Атом – наш друг». Рецепти картоплі і гамбургерів треба шукати не в кулінарних книгах, а в працях «Технологія харчової промисловості» і «Інжиніринг їжі».
І смак, і запах гамбургерів і т. п. робиться на величезних хімічних заводах. Близько 90% всіх продуктів, які ми купуємо, пройшли попередню обробку. Але консервація і заморожування вбивають природний смак їжі. Тому останні 50 років ні ми, ні фастфуд не змогли б прожити без хімічних заводів. Індустрія смаку засекречена.
Провідні американські компанії ні за що не розголосять ні точних формул свого продукту, ні імен основних клієнтів. Доведено, що смакові переваги, як і особистість, формуються в перші роки життя. Маленькі діти їдять у фастфудах, і це стає для них «щасливої їжею» на все життя...
Жодна нація в історії не товстіла так швидко. А порції фастфуду не припиняють рости. Споживання газованої води зросла в 4 рази. Якщо в 50-х типовий замовлення коли був дорівнює 230 г, тепер «дитяча» порція – 340 г, а доросла – 900. Люди підсіли на жир і цукор.
Ожиріння – друга після куріння причина смертності в США. Кожен рік від нього помирає 28 тисяч осіб. У 2 рази зріс рівень ожиріння у англійців, які більше всіх європейців люблять фастфуд. У Японії з їх морський та овочевою дієтою товстих раніше майже не було – сьогодні вони стали як всі.
Фастфуди звинувачують в тому, що на їх товари немає інформативних етикеток про загрозу ожиріння. Група товстунів Нью-Йорка нещодавно подала в суд на мережі швидкого харчування за те, що вони «свідомо нав'язують людям шкідливу їжу».
Отже, з усього сказаного можна виділити деякі моменти з приводу смачної їжі mcdonald's:
- За смак бургерів і картоплі з макдоналдс, а також дражливий запах їжі, на кілометр разливающийся навколо будь-якого ресторанаMcDonald's, відповідають штучні та ідентичні натуральним ароматизатори і підсилювачі смаку.
- Запах близько віконця видачі — не живий запах «плити», так пахнуть ароматизатори, вироблені компанією «InternationalFlavoursandFragrance». Їх 3 штуки: смажений бекон і цибулю, смажена картопля, свіжий хліб.
- Запахи мила, шампунів і найпопулярніших парфумів світу виробляє теж «InternationalFlavoursandFragrance».
І булочки, і картопля-фрі в макдоналдсі доданий цукор для кращого смаку і зовнішнього вигляду. Тому булочки виглядають такими підсмаженими, а смак картоплі не залежить від сезону. Багато вважають, що до складу сендвічів mcdonald's входить якийсь хімічний інгредієнт, який викликає звикання і прагнення їсти їх знову і знову. І саме ця полунаркотическая залежність і призводить відвідувачів в маки, тільки в ній справа.
Ми вирішили провести власне дослідження з питання про знання і корисності mcdonald's. Дослідження проводилося на базі Петрівського НВК .В результаті я з'ясувала, що всі підлітки знають про mcdonald's, це був перший і останній питання, на який всі 49 осіб відповіли однаково.
На друге запитання: «Як часто Ви ходите в mcdonald's?» ми отримали такі відомості:
- 45%- відвідують регулярно;
- 15%- іноді, за крайньої необхідності;
- 40%- не відвідують взагалі.
Третє питання було для тих, хто відвідує mcdonald's. Він звучав так:
«Чому Ви ходите в mcdonald's?». 83% ходять, тому що смачно, а 27%- за крайньої необхідності.
Відповіді на третє питання показали, що 14% учнів знають про шкоду їжі з mcdonald's, але все одно ходять регулярно, 57%- теж знають про шкоду, тому ходять рідко, інші, хто взагалі не ходить в mcdonald's, також знають про це. І для них це є однією з причин, по якій вони не відвідують цей pfклад.
73% підлітків вважаю, що ціни вMcDonald's доступні, інші
27 % учнів - навпаки.
Крім mcdonald's, підлітки відвідують і інші ресторани швидкого харчування, такі, як: піцерії, KFC, Бургерг Кінг.
Так само учні виділили переваги і недоліки ресторану mcdonald's
Переваги:
- смачно
- швидко
- затишно
- безкоштовний Wi-Fi
- доступні ціни
Недоліки:
- шкідлива їжа
- великі черги
- висококалорійна їжа
- немає охорони
- мало місць
- не всі каси робочі.
У ході анкетування ми з'ясували наступні факти: як і в багатьох країнах, у Росії основна маса клієнтів ресторанів швидкого харчування-підлітки. Учні знають про шкоду фаст-фуду, але все одно вживають в їжу. По-перше - це смачно, а по-друге - це спосіб швидко поїсти.
Що ж робити?
Один з провідних дієтологів Шлоссер пропонує категорично заборонити рекламу для дітей, змінити умови утримання та раціон худоби, як можна ретельніше перевіряти м'ясо, не експлуатувати дитячий працю і збільшити зарплату працівникам фастфуду і м'ясних заводів. Але його головний крамольний гасло: поки ситуація не зміниться, не купуйте фаст-фуд!
За нападки на улюблену Америкою їжу Шлоссера називали економічним невігласом, телепнем і фашистом. Офіційні особи «Макдональдса» висловилися, що «справжній «Макдональдс» не має нічого спільного з цією книгою. Він бреше про наших людей, нашу роботу і їжу». Але жодних спростувань по суті. Ви все ще мрієте про гамбургері?
Щоб не стати жертвою фаст-фуду, слід запам'ятати три простих правила, які пропонують дієтологи:
1. Не їжте фаст-фуд частіше, ніж раз на тиждень. А бажано робити це ще рідше.
2. Найнебезпечніші для здоров'я жирні і висококалорійні страви (картопля фрі, гамбургери, солодка газована вода)
3. Якщо вдень Ви їли фаст-фуд, ввечері обов'язково потрібно поїсти нормально. Не варто йти в ресторан швидкого харчування на голодний шлунок.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: