Збиток від вирубки лісу. Як відбувається вирубка
6. Який збиток наносить вирубка лісу
Екологічна проблема зникнення так званих "легких" планети вже хвилює багатьох. Більшість людей вважають, що це загрожує зменшенням запасів кисню. Це так, але це не головна проблема. Вражають масштаби, які прийняла зараз вирубка лісів.
Фото з супутника колишніх лісових масивів допомагає уявити наочно ситуацію.
До чого ж це може привести:
- руйнується екосистема лісу, зникають багато представників флори і фауни;
- зменшення кількості деревини і розмаїття рослин призводить до погіршення якості життя більшості людей;
- збільшується кількість діоксиду вуглецю, що призводить до утворення парникового ефекту;
- дерева перестають захищати ґрунти (вимивання верхнього шару призводить до утворення ярів, а опускання рівня грунтових вод є причиною появи пустель) ;
- збільшується вологість грунтів, через що утворюються болота;
- вчені вважають, що зникнення дерев на схилах гір призводить до швидкого танення льодовиків.
За підрахунком дослідників, вирубка лісу приносить світовій економіці збитків на суму до 5 трильйонів доларів на рік.
Як відбувається вирубка лісів?
Фото території, де нещодавно відбувалася рубка, являє собою непривабливий вигляд: гола місцевість, майже позбавлена рослинності, пні, плями кострищ і смуги голою грунту. Як же це виходить? Назва "вирубка" збереглося з тих часів, коли дерева валили сокирою. Зараз же для цього використовують бензопили.
Після того як дерево впало на землю, обрубуються сучки і спалюються. Голий стовбур майже відразу відвозять. А переміщують його до місця транспортування волоком, причепивши до трактора.
Тому і залишається смуга голої землі з видерти рослинністю і знищеним підліском. Таким чином знищується молода поросль, яка могла б відродити ліс. На цьому місці повністю порушується екологічна рівновага і створюються інші умови для рослинності.
Що ж відбувається після вирубки? На відкритому просторі створюються абсолютно інші умови. Тому виростає новий ліс тільки там, де територія вирубки не дуже велика. Що ж заважає молодим рослинам зміцніти: Змінюється рівень освітленості.
Ті рослини підліску, які звикли жити в тіні, гинуть. Інший температурний режим. Без захисту дерев відбувається більш різке коливання температур, часті нічні заморозки. Це теж призводить до загибелі багатьох рослин.
Збільшення вологості ґрунту може призвести до її заболочування. А видування вітром вологи з листя молодої порослі не дає їм нормально розвиватися. Відмирання коренів і розкладання лісової підстилки вивільняють багато азотистих сполук, які збагачують грунт.
Однак почувають себе на ній краще ті рослини, які потребують саме таких мінеральних речовинах. Найшвидше на вирубках виростають малина або іван-чай, добре розвивається поросль берези або верби. Тому відновлення листяних лісів йде швидко, якщо людина не втручається в цей процес.
А ось хвойні дерева після вирубки ростуть дуже погано, тому що розмножуються вони насінням, для яких немає нормальних умов розвитку. Такі негативні наслідки має вирубка лісів.
Рішення проблеми - яке воно?
Код банера: