Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Прянощі коріандр, кропива та грицики
Коріандр (коляндра, кишнець)
Однорічна, а іноді дворічна культурна рослина, походить в Середземномор'я. Як пряність використовується свіжа та сушена зелень, яка частіше називається кинзою, і насіння, яке називають коріандром.
Свіжа зелень використовується в салатах, супах, до м'ясних (особливо жирних) страв у поєднанні з іншою зеленню. Сушена зелень використовується переважно взимку — в супи і в рисові та яєчні страви.
Насіння вживається набагато ширше — в молочні супи, під час тушкування м'яса, маринування риби, випікання хліба та булок, квашення капусти,приготування квасів і пива. Коріандр вважається однією з найбільш корисних спецій.
Він традиційно називається протидіабетичною рослиною. використовується як протизапальний засіб та знижує рівень холестерину.
Кропива
Дводомна відома кожному з дитинства як засіб виховання неслухняних дітей. Кропиву можна також споживати в їжу як звичайну городню зелень — з неї варять зелений борщ, готують пюре з молодих листочків з яйцем, тушкують ікру.
Кропиву можна квасити так само, як і капусту. Молоді пагони кропиви доводиться зривати в рукавицях, але досить їх обпарити окропом, як пекуча гострота зразу ж зникає, залишається тільки гіркувато-пряна зелень, що нагадує смаком шпинат.
Страви з кропивою навіть після варіння мають красивий зелений колір. Корисні властивості кропиви досить великі, вона має протизапальну, загальнозміцнюючу дію, сприяє поліпшенню здатності згущуватися крові (цінна користь кропиви як кровоспинного засобів при ранах, порізах, виразках).
Грицики
Невибаглива рослина, яку завжди можна побачити на узбіччі доріг, полів, на городах. З листя цієї рослини готують салати, борщі, супи, пюре, начинки для пиріжків, а насіння можна використати замість гірчиці і перцю.
Грицики володіють кровоспинними, протимікробними, знижувальними артеріальний тиск, протинабряковими, жовчогінними властивостями.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: