Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Творчий проєкт "Підставка під гарячий посуд"
Виконуючи творчий проєкт з трудового навчання "Підставка під гарячий посуд", учень 9 класу показує виготовлення в техніці художнього випилювання з дерева дерев'яної підставки під посуд. На початку творчої роботи автор вивчає особливості виготовлення підставок під посуд, а також відокремлює декілька варіантів дизайнерських рішень.
Докладніше про проєкт:
Протягом проєктної роботи з трудового навчання на тему "Підставка під гарячий посуд" учень 9 касу ознайомлюється з літературою технології випилювання по дереву, а також з прикладами аналогічних робіт над виробом. У проєкті автором запропонована послідовна технологічна карта на виготовлення дерев'яної підставки під гарячий посуд для кухні.
При роботі над навчальним творчим проєктом школярем виконується креслення підставки для гарячого посуду з дерева, її опис, аналізуються результати випробування дерев'яного виробу і його перевірка. Даний виріб, виготовлений на свердлільному верстаті та випилюванням лобзиком, може бути використаний в декоративних цілях, а саме як декоративне панно на стіну.
Зміст
Вступ
1. Організаційно-підготовчий етап.
1.1. Обгрунтування вибору теми проєкту.
1.2. Варіанти підставок і остаточний вибір конструкції.
2. Конструкторський етап.
2.1. Ескіз та креслення виробу.
2.2. Опис виробу
2.3. Інші варіанти конструкції даного виробу.
3. Технологічний етап
3.1. Технологічна карта на виготовлення даного виробу.
3.2. Виготовлення підставки для гарячого посуду.
4. Заключний етап.
4.1. Економічний розрахунок вартості використовуваних матеріалів.
4.2. Результати випробування і перевірка.
Література.
Вступ
Домашнім завданням IV туру Всеукраїнської олімпіади було виготовити «Підставку під гарячій посуд». Я довго думав якої форми повинен бути виріб. І тому почав свій пошук зі славетної історії рідного краю.
Народ який забуває своє минуле ніколи не буде мати гідного його майбутнього. Людина тільки тоді може вважати себе повноцінною особистістю, коли любить свій край, вивчає і поважає його звичаї і традиції, займає активну позицію в побудові свого майбутнього.
Історія відкриває свої таємниці справжнім шукачам…. Відкриває їх і в малюнках печер, в руїнах стародавніх міст, а також в переказах та легендах., які передаються з покоління в покоління. Наш Луганський край дуже багато має легенд які пов’язані з моїм рідним містом Біловодськом. Яке є найстарішим та найгарнішим містом Луганської області заснованим у 1686 році. А саме чим воно славетне – своїми дуже працьовитими і життєрадісними людьми, що свято бережуть своє минуле, своєю архітектурою, стародавнім Храмом святої трійці та кінними заводами.
Від старожилів я дізнався про переказ як одна поважна людина, подорожуючи по нащім місцям, була дуже здивована подарунком українських дівчат, які вийшли її зустрічати. Це відбувалося на межі сучасного Біловодського та Новоайдарського районів. Дівчата подарували їй величезну рибину, а та так здивувалася що вигукнула «Ай дар!» так й почали називати річку – Айдаром, друга назва цієї річки – «біла ріка» від того що в неї впадає з Біловодська річка яка має білі води від крейди.
Тому поважаючи історію свого краю я і вирішив виготовити підставку круглої форми з сюжетом гри риб на згадку про ті часи та події.
Підставка має круглу форму в вигляді кільця в якому плавають дві риби. Вона виготовлена з різних порід деревини дуба, ясеня, вільхи. Для кільця ми використовували склеєні між собою на гладку фугу рейки з дубу та ясеню з метою більш гарного декору.
Кільце отримане шляхом точіння на токарно-гвинторізному верстаті ТВ-6. Риби вирізані з вільхи, тому що ця порода деревини легше ріжеться і обробляється. Самі риби оздобленні трьохгранно виїмчастою різьбою. Риби приєднані до кільця за допомогою нагелів та клею. Для більшої декоративності - бічна поверхня кільця обмотана декоративною мотузкою білого кольору.
Призначення підставки:
Ця дерев’яна підставка прикрасить кожну кухню і може бути використана як підставка для гарячих блюд, тарілок, чайників, кавоварки тощо.
Моя підставка дуже функціональна:
По – перше, її можна використовувати за призначення – підставляти під гарячі предмети.
По – друге, її можна ставити предмети різних розмірів як приклад від каструлі до турки для кави.
По – третє, її можна використовувати як декоративне панно вішаючи за кільце на стіну.
В – четверте, підставка завжди має гарний естетичний вигляд завдяки декоративним цвяхам, які захищають лаковану поверхню від пошкодження і надають підставці ексклюзивності.
Технологія виготовлення підставки:
Простота конструкції обумовлена часом, за який її необхідно було виготовити. Крім того у наш час досить модними є технологічні речі.
Технологія виготовлення виробу була наступною. Спочатку необхідно було виточити кільце. Для цього я спочатку склеїв заготовку з дуба та ясеня. Коли вона була готова, за допомогою токарно-гвинторізного верстата ТВ-6 і різців прохідного, підрізного і розточного виточив кільце зовнішній діаметр якого дорівнює 240 мм., а внутрішній - 180 мм.
Потім я перейшов до виготовлення риб. Для цього перекопіював з ескізу контур риб на підготовлену заготовку. Випиляв по контуру за допомогою лобзика, обробив до заданих розмірів напилками лічним та бархатним, довив надфілями. Коли риби були виготовлені наніс малюнок різьби.
Різьбу виконував за допомогою різних по формі різців. З’єднав між собою нагелями посадженими на клей ПВА. Коли риби були склеєні припасував їх в кільце. Риби і коло з’єднав між собою теж нагелями, для цього розмітив центри для отворів під нагеля, просвердлив 4 отвори діаметром 5 мм та з’єднав деталі виробу.
Для якісного оздоблення потрібно вірно підібрати лак та дотримуватися технології оздоблення. Для оздоблення я використовував поетапне нанесення на підготовлену поверхню прозорого лаку марки фірми «Тіккуріла» та матовий лак той же фірми, які були нанесені флейцами по черзі, кожен через 24 години с обов’язковою шліфовкою.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: