Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Висновок проєкту про лелеку
Висновок
Працюючи над обраним проектом я опрацювала багато різної літератури та з’ясувала, який особливий та цікавий птах – лелека. Що існує багато його видів, які можуть за зовнішнім виглядом дуже відрізнятися один від одного. Їх існування родинами та дбайливе ставлення до потомства викликає захоплення.
Проведена мною дослідницька робота надала мені знання щодо зменшення кількості окремих видів лелек, зокрема Чорного лелеки на території України. Саме тому його занесено до Червоної книги України.
Причиною зменшення популяції птахів є людини, яка втручається в зону їх гніздування: вирубує ліси; проводить осушення заболочених місцевостей з метою їх використання в сільському господарстві; гамірливе поводження людей в природі відлякує птахів.
Та існує ще одна причина зникнення птахів із сел, зокрема з мого села. Старенькі бабусі мого села розповіли мені, що колись і у нас селилися сім'ї лелек. Та одного разу випивші хлопці, розважаючись, поскидали на землю їх гнізда. С тих пір лелек у нашому селі не бачили. Більше ніхто і ніколи не чув їхнього цокотіння дзьобами, і не бачим їхнього турботливого ставлення до дітей-пташат.
Ось до чого призвело жорстоке ставлення людей до природи. А так хочеться, щоб ці лагідні сім’ї птахів повернулися до мого села і радували всіх нас своїм цікавим життям та оберігали його від негараздів.
Список використаної лiтератури
1. Українська радянська енциклопедiя. Том 8.- Кив. Академiя Наук. УРС, 1962 р.
2. Життя тварин. Москва. Видавництво «Просвещение», 1986 р.
3. Любов Пшенична. «Чорногузки». –Київ, Видавництво «Веселка», 1988 р.
4. Попередні результати VI Міжнародного перепису Білих лелек 2004/05. Факти про лелеку з Польщі.
5. В. Н. Грищенко. Белый аист в мифологии европейских народов.
6. Вірування пов'язані з білим лелекою.
7. Пастух Н. Тваринна образно-символічна система українського фольклору.
Повернутись до
міні-проєкту "На крилах весну принесли лелеки"
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: