Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Кропива дводомна та Полин гіркий
2.7. Кропива дводомна
Кропива дводомна - багаторічна трав'яниста рослина, вид роду Кропива. Де шукати лікарську рослину Кропиву двудомну, знає всякий. Відростає вона після зими чи не однією з перших серед наших рослин.
Споживання у їжу кропиви дводомної дає організмові велику користь. Насамперед це джерело аскорбінової кислоти (вітаміну С), вітамінів К і В1, каротиноїдів (провітаміну А), білкових і дубильних речовин.
Споживання у їжу кропиви дводомної дає організмові велику користь. Насамперед це джерело аскорбінової кислоти (вітаміну С), вітамінів К і В1, каротиноїдів (провітаміну А), білкових і дубильних речовин.
Цінується лікарська рослина кропива і як протизапальний, протимікробний і сечогінний засіб. Її застосовують у народі для лікування захворювань печінки й нирок, а також при подагрі, недокрів'ї, водянці, поліартритах.
У медичній практиці кропива використовується як кровоспинний засіб при різних кровотечах, для лікування від анемії, атеросклерозу, при запаленні сечового й жовчного міхурів, для підсилення лактації (збільшення молока у матерів-годувальниць), і для відновлення функції нюху.
Запаси кропиви у нашій місцевості безмежні, вона легко розмножується насінням та вегетативно, але особливо полюбляє вологі, з поживним ґрунтом, ділянки.
2.8. Полин гіркий
Наступна лікарська рослина Полин гіркий - багаторічна трав'яниста рослина сріблястого кольору, з сильним ароматним запахом і знаменитою полиновою гіркотою; типовий вид роду Полин сімейства Айстрові. Одно з прадавніх лікарських рослин.
Росте Полин гіркий біля будівель, на випасах, пустищах, по межах полів, на узбіччі доріг, поблизу лісосмуг, у балках. Цей трав'янистий багаторічник, якому густе покриття надає сиво-білого забарвлення, має сильний специфічний запах.
Полин гіркий містить речовини абсентин і анабсентин, які надають рослині гіркого присмаку. Звідси й поговірка: «Гіркий, як полин». У стародавності Полин гіркий використовувся як ліки від всіх хвороб, застосовувалася навіть при дезінфекції холери.
Полин містить ефірне масло, гіркі гликозиди: абсинтин, анабсинтин, кетолактон А, кетолактон В та багато інших; органічні кислоти: бурштинову, яблучну; дубильні речовини, аскорбінову кислоту, каротин, мікроелементи: калій, магній, залізо, мідь, цинк, нікель, сірка й тощо.
Народна медицина використовує лікарську рослину полин гіркий при безсонні, гіпертонії, гастриті, виразковому коліті, геморої, апендициті, виразці шлунка й дванадцятипалої кишки, анемії, опіках, діареї, гепатитах, холециститі, неврозах, неврастенії.
Також, ця лікарська рослина Полин гіркий використовується при хронічному панкреатиті, проти глистів, запаленні легенів, туберкульозі, риніті, бронхіальній астмі, ангіні, жовтяниці, алкоголізмі, діатезі, тахікардії, радикуліті, алергії, лейкемії, для підвищення апетиту.
Але не можна приймати препарати полину більше 2 місяців підряд. Тривале застосування викликає галюцинації, психічні захворювання й навіть смерть. У більших дозах полинь викликає блювоту.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: