Про шкоду паління для школярів і підлітків
Шкода паління для дітей і підлітків обумовлена фізіологією ще незрілого організму дитини. Людина росте і розвивається до 23 років. Для нормально формування організму, усі ці роки до його клітин повинна поступати необхідна кількість кисню і поживних речовин. Але не токсинів з тютюнового диму.
Формування легенів у дитини анатомічно завершується до 12 років. А фізіологічно - до 18, а у деяких людей - до 21 року.
При палінні в кров дитини поступає велика кількість чадного газу, який вступає в контакт з гемоглобіном. Чадний дим при достатній концентрації здатний привести до загибелі із-за кисневого голодування організму. У усіх органів і тканин настає брак кисню. На етапі зростання дитячого організму це спричиняє велику небезпеку.
Дуже важко паління впливає на серцево-судинну і дихальну систему підлітка. Якщо дитина закурила в молодших класах навчального закладу, то до 12-13 років у нього можуть з'явитися задишка і порушення сердечного ритму. Навіть при стажі паління у два роки у підлітків порушуються механізми регуляції дихання.
Саме у малолітніх курців лікарі фіксують постійне погіршення самопочуття: кашель, задишку, слабкість. Не рідкісні серед цих дітей часта застуда та ОРЗ, розлади роботи шлунково-кишкового тракту. Серед тих, що палять часто зустрічаються підлітки з хронічним бронхітом.
Дуже сильно попадання нікотину в організм позначається на мозку дитини. Чим молодші підлітки, тим сильніше під дією нікотину порушується кровопостачання мозку і його функції. Вчені з'ясували, що у школярів, що палять, погіршуються увага, об'єм короткочасної пам'яті, здібності до логіки і координація рухів.
Підлітки, що палять, частіше перевтомлюються, гірше переносять звичайні навантаження в школі. Наприклад, найбільшу кількість двієчників учені виявляли саме серед юних курців.
Раннє захоплення тютюном може привести до того, що людині буде дуже важко відмовитися від своєї шкідливої звички, ставши дорослим. Нікотинова залежність у школярів та підлітків формується дуже швидко. Адже нервова система в такому віці ще дуже незріла, і дія на неї будь-якої психоактивної речовини викликатиме сильніший ефект, ніж у дорослого організму.
Якщо перше затягування сигаретою зроблене ще в дитячому віці, до тридцяти років людина може стати практично інвалідом та мати проблеми з хронічною хворобою легенів, хворим серцем і надмірною вагою.
Про шкоду паління для школярів і підлітків говорить і те, що стан їх здоров'я у такому разі буде набагато гірший, ніж в 50 років у того, хто закурив набагато пізніше.
Учені спостерігали за школярами, що палять і некурящими. З'ясувалось, що у школярів, що палять, погіршується пам'ять і увага в 12 разів. Розумовий стан стає гіршим в 10 разів. Люди, які палять, нервові і образливі, часто залучаються у бійку, повільніше міркують в проблемних ситуаціях.
Код банера: