Манявський Скит - український Афон
Ідеєю пошуково-дослідницької роботи з історії України на тему "Манявський Скит - український Афон" є дослідження учнями 8 класу іторії виникнення і розвитку чоловічого монастирю у селі Манява. В цьому напрямку діти планують зібрати інформацію з різних джерел, таких як література з історії Манявського Скиту, легенди та розповіді самих монахів.
У дослідницькому навчальному проєкті з історії України на тему "Манявський Скит - український Афон" учні 8 класу виконують пошук інформації і разом з цим вивчають історію Скиту Манявського, знайомляться з легендами про заснування Скиту, виконують аналіз та роблять висновки зі свого дослідження.
Докладніше про проєкт:
Результатом учнівської науково-дослідницької роботи про Манявський Скит - український Афон стане інформативний буклет про дивовижний Манявський монастир у глибині Карпат, проведена екскурсія до Скиту Манявського та яскрава презентація з фото-матеріалом, який зібрали учні за час екскурсії і відвідування монастирю. Опублікований навчальний учнівський проєкт про Манявський Скит сприятиме розвитку духовності, відродженню українських традицій і культури в українському суспільстві.
Історія православного чоловічого монастиря, що описана в дослідницькій роботі (міні-проєкті) про Манявський Скит, який називають українським Афоном, є частиною історії та культурної спадщини Прикарпаття і всієї Украни. В рамках творчого проєкту учні 8 класу школи опрацювали літературу про Скит Манявський, поспілкувались з настоятелем Скиту Манявського о. Феогностом, який розповів про пам’ятник гетьману І. Виговському.
Зміст
Вступ
1. Історія Скиту Манявського.
2. Легенда про заснування Скиту.
Висновки
Список літератури
Додатки (фотографії).
Вступ
Скит Манявський — аскетичний чоловічий монастир східного обряду, визначний осередок духовності, культури й мистецтва України. Цей дивовижний стародавній монастир був одним із осередків культурного та релігійного життя в Галичині.
Манявський скит – осередок православного паломництва, місце духовного очищення, зцілення, енергетичного наповнення та релігійного захвату, карпатський Афон. Це місце з багатою історією, наповнене вірою, переплетене людськими долями і оточене неповторною карпатською красою.
Відвідавши Манявський скит, людина може отримати умиротворення. Вдихаючи лісові пахощі, ви матимете змогу прогулятись доглянутою територією монастиря, помолитись у храмах обителі: соборі Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, побудованому на фундаменті церкви 1611 р.; храмі святих Бориса і Гліба та церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці.
А пройшовши лісовою дорогою ще з півкілометра, можна побачити «Блаженний камінь» – місце, з якого все почалося. Це великий виступ у скелі з гротом, який, за переказами, і був першим прихистком монахів. Це власне і є скит. А блаженний він тому, що з-під нього било джерело з водою, яка вважається цілющою. Зараз знову починає з’являтися живлюща волога.
Відвідавши Манявський скит, людина також отримає нові знання. Монахи розкажуть вам багату історію монастиря, його засновників і сподвижників, походження святинь. На території скиту можна побачити поховання його основоположників Йова Княгиницького та Феодосія.
Сьогодні Манявський Скит - монастир у Карпатах відвідує багато паломників та туристів. Саме тому ми вирішили ще раз відвідати монастир та зібрати якомога більше матеріалів з історії Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря - Скиту у селі Манява.
Об’єктом даного дослідження є Скит Манявський – чоловічий монастир у селі Манява.
Хронологічні рамки дослідження: 1608- 2017 рр.
Мета роботи (проєкту): з’ясувати історію Скиту Манявського та його вплив на релігійне життя українських земель у XVII – XXI століттях, розвивати вміння узагальнювати матеріал, виховувати інтерес до минулого рідного краю.
Задачі:
- виконати пошук та аналіз матеріалу про Манявський Скит з різних джерел інформації;
- відвідати Скит Манявський та поспілкуватися з настоятелем монастиря о. Феогностом;
- розробити презентацію;
- виготовити буклет.
У рамках дослідницького проєкту з історії України ми з’ясуємо історію Скиту Манявського - українського Афона, його вплив на релігійне життя українських земель у XVII – XXI століттях. Ми відвідаємо монастир Скит Манявський, поспілкуємося з настоятелем монастиря о. Феогностом, розробимо презентацію та виготовимо корисний інформаційний буклет.
Передбачувані результати: ми з'ясуємо, чому Скит Манявський називають українським Афоном; відвідаємо Скит та поспілкуємося з настоятелем монастиря о. Феогностом; у нас покращаться навички роботи з різними джерелами інформації, ми наповнимося почуттям духовності та любові до ближнього.
Кінцевий результат:
- презентація;
- результати досліджень про історію Скиту Манявського;
- виготовлення буклету;
- екскурсія до Скиту Манявського.
Практичне значення: матеріали даної дослідницької роботи можуть використовуватися вчителем історії України при поясненні тем з циклу: «Наш край XVII – XХ століттях», а також учнями при підготовці до уроків та додаткових занять, розширенні своїх знань про рідний край.
Код банера: