Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Музеї Олекси Довбуша
6. Музеї Олекси Довбуша
- Музей у Печеніжині.
- Музей Олекси Довбуша в Івано-Франківську.
- Музей Довбуша у Космачі.
Музей Олекси Довбуша в Печеніжині
Музей Олекси Довбуша в Печеніжині розпочав свою роботу в 1971 році. Проте вже в 1980 році приміщення музею в Печеніжиністало непридатним для використання. З 2004 року музей розміщується в чотирьох кімнатах колишнього Будинку побуту біля Михайлівської церкви.
Експозиція музею музею Олекси Довбуша в Печеніжині розповідає про історію села від давнини до сучасності. Зібрані предмети побуту, одягу, знаряддя праці і найбільша кімната присвячена руху опришків.
Музей Олекси Довбуша у Космачі
Музей Довбуша у Космачі — приватний хата-музей у селі Космачі Косівського району Івано-Франківської області. Належить українському краєзнавцеві Михайлові Юсипчуку-Дідишину. Зібрано предмети побуту, зброю часів опришківського руху та рідкісні речі: бартки, топірці, кептарі, череси тощо. У музеї є також незвичайні скульптури з дерева і каменю.
За розповідями, біля хати, в якій знаходиться музей, понад три століття тому було смертельно поранено Олексу Довбуша.
Історико-меморіальний музей Олекси Довбуша в Івано-Франківську
Створені експозиції музею на матеріалах з колекції відомого українського вченого, історика, професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора історичних наук Володимира Грабовецького.
Експозиція першого залу розпочинається зі стенду, присвяченого засновнику музею Володимиру Грабовецькому. У вітрині представлені наукові видання музею Олекси Довбуша, в основу яких входить багатовіковий літопис Прикарпаття.
В другому залі експонуються матеріали, що розкривають соціально-економічні передумови, які спричинили умови піднесення опришківського руху під проводом Олекси Довбуша: письмові документи, карти, схеми, а також малярські та скульптурні зображення.
Цей експозиційний зал починається з літопису діяльності Олекси Довбуша, де демонструється картина «Олекса Довбуш» невідомого художника XVIII ст. В окремій вітрині демонструються опришківські реквізити, зброя, автентичний Довбушевий топір.
В. Грабовецьким було зібрано всю художню літературу про народного героя, починаючи ще з 1840.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: