Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Коріфодон, Ендрюсарх і Саркастодон
Коріфодон (Coryphodon) - це унікальна тварина, яка була широко поширена в нижньому еоцені 55 млн. років тому, наприкінці якого, вони вимерли.
Рід Коріфодонів з'явився в Азії, після чого мігрував на територію сучасної Північної Америки, де, як доводять вчені, витіснив аборигенного пантодонта барилямбду.
У висоту коріфодон був близько метра, у довжину - 2,5 метри, важив приблизно 500 кг. Ці тварини селилися в болотистих лісах або недалеко від водойм. Основу раціону Коріфодона складали листя кущів, молоді пагони, квіти і різноманітна болотяна рослинність.
Коріфодон мав збільшену пару іклів у верхній щелепі, які, ймовірно, використовувалися для викопування коренів рослин, хоча вони могли також використовуватися і для демонстрації, оскільки самці мають більші ікла. Інші зуби в ротовій порожнині були пристосовані для перетирання рослин. Корінні зуби коріфодонів були низкокоронковыми, тому найвірогідніше основу їх раціону складали листя, молоді пагони, квіти і всіляка болотяна рослинність.
Ендрюсарх (Andrewsarchus)
Ендрюсарх (Andrewsarchus) - це звір, який вважається найбільшим наземним хижим ссавцем.
Тварина Ендрюсарх – має довге продовгувате тіло з величезною головою і короткі ноги. Довжина черепа цього звіра сягає 83 см. Згідно з сучасними дослідженнями тварини, довжина тіла Ендрюсарха могла досягати 3,8 метрів (без 1,5 метрового хвоста), висота в плечах - до 1,6 метрів.
Важити міг цей звір приблизно 1 тонну. Тварина мала низький череп і довгу морду, з дуже широкими вилицюватими дугами. Ікла і різці були великі, корінні зуби тупі. Прожнина головного мозку мала відносно невеликі розміри.
Дуже великі розміри робили тварину неповороткою. Також, низькопрофільний витягнутий череп з дуже маленькими, орієнтованими практично в сторони очима і досить широка носова западина черепа свідчать, що эндрюсарх очевидно міг бути пристосованим падальщиком.
Саркастодон (Sarkastodon mongoliensis)
Саркастодон (Sarkastodon mongoliensis) - один з найбільш великих хижаків суші усіх часів.
Цей величезний звір мешкав в Центральній Азії. Виявлений в Монголії череп саркастодона має в довжину біля 53 см, а ширина у вилицюватих дугах складає приблизно 38 см. Довжина тіла Саркастодона без хвоста сягала 2,65 метри, вага - близько 1 тонни. Звір виглядав, як помісь кішки і ведмедя.
Припускають, що саркастодон вів схожий на ведмедячий спосіб життя, проте був набагато більше м'ясоїдним, не гидував і падаллю, відганяючи хижаків, які були слабкішими за нього.
Можна припустити, що саркастодон зовні віддалено нагадував велику кішку з короткими, але потужними лапами. Саркастодон імовірно не використав лапи для лову здобичі. Судячи із зовнішнього вигляду черепа, морда у саркастодона чимось нагадувала котячу, як і у більшості інших оксиєнідів.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: