Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Планета Сонячної системи Марс
Планета Марс
Загадкова планета Марс значно менше Землі, її маса складає 0,107 ваги нашої планети. Атмосфера Марса переважно містить вуглекислий газ. На поверхні планети є вулкани. Найбільш відомий вулкан Олімп, що досягає висоти 21,2 км. Жодного вулкану на Землі такої висоти не існує.
Рифтові западини Марса доводять минулу геологічну активність планети, що закінчилася близько 2 млн. років тому. Яскравий червоний колір планети обумовлюється великим вмістом оксиду заліза в її грунті.
У стародавні часи на планеті Сонячної системи Марс було багато води, на поверхні цієї планети текли великі річки. На Південному і Північному полюсах Марса лежать крижані шапки.
Але цей лід складається не з води, а із застиглого атмосферного вуглекислого газу. До Марса було надіслано близько 30 міжпланетних космічних станцій. Припускають, що супутники Фобос і Деймос колись були астероїдами, захопленими Марсом.
Чи можливе життя людини на Марсі?
Марс як і усі планети земної групи складається з ядра, мантії і кори. Магнітне поле планети складає 0,1 т земного. Сила тяжіння складає 0,38 т земного значення, тому вага космонавта - мандрівника складе на Марсі 26,5 кг.
Атмосфера планети сонячної системи Марс розряджена, зміст вуглекислого газу - 95,3%. Також, у атмосфері Марсу є інші гази, особливо азот, вміст якого 2,7%. У 2004 року марсохід "Спіріт" показав наявність води в пробах марсіанського грунту. Температура на планеті від -150°С до +27°С.
При такій розрядженій атмосфері на Марсі, великому вмісту вуглекислого газу життя на планеті Марс не можливе.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: