Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Планета Сонячної системи Венера
Планета Венера
Друга планета від Сонця, має майже кругову орбіту. Планета Венера проходить поблизу Землі ближче, ніж будь-яка інша планета сонячної системи. Але щільна, хмарна атмосфера планети подруги Землі не дозволяє безпосередньо бачити її поверхню.
Завдяки парниковому ефекту, поверхня планети розігрівається до сотень градусів. Щільна атмосфера планети Венера - як ковдра з вуглекислого газу утримує тепло, що надійшло від Сонця. Це призводить до того, що температура атмосфери набагато вища, ніж в звичайній духовці.
Знімки, отримані за допомогою радара, демонструють дуже велику різноманітність кратерів, вулканів та гір. На поверхні декілька дуже великих вулканів, заввишки до 3 км і шириною сотні кілометрів.
Поверхневі породи Венери близькі за складом до земних осадових порід. Знайти Венеру на небі простіше, ніж будь-яку іншу планету. Її щільні хмари добре відбивають яскраве сонячне світло, роблячи планету яркою на нашому небі. У Венери також немає супутників.
Чи можливе життя людини на планеті Венера?
За результатами проведених досліджень і спостережень припускають, що Венера нагадує Землю не лише деякими зовнішніми параметрами, але і внутрішньою будовою. У планети присутнє залізне ядро, мантія і кора. Магнітне поле планети складає 0,05 т земного. Сила тяжіння складає 0,9 т земного значення, тому вага космонавта - мандрівника складе на Венері 63,4 кг.
Атмосфера Венери складається в основному з вуглекислого газу, доля якого 96%, та азоту - майже 3%. Атмосфера планети в 96 разів щільніше за земну атмосферу, тому на планеті наявність так званого "парникового ефекту".
Завдяки щільної атмосфери температура планети Венера велика, вона не остигає. Температура 480 °С, вода відсутня. При такій великій тепературі, відсутності води та кисеню життя на планеті Венера неможливе.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: