Головний пояс астероїдів і пояс Койпера
Головний пояс астероїдів
Між орбітами Марса і Юпітера навколо Сонця обертається безліч тіл, названих малими планетами, або астероїдами. Цю область часто називають головним поясом астероїдів або іншим визначенням основним поясом астероїдів.
Учені підрахували, що тіл з поперечником, що перевищує 1 кілометр, в поясі астероїдів має бути більше мільйона! Ще дрібніших астероїдів там безліч. При цьому великих тіл в поясі дуже мало. Наприклад, астероїдів розміром більше 100 км налічуються біля 200, астероїдів з діаметром більше 15 км вченим відомо близько 1000.
Церера, єдина в головному поясі карликова планета, має діаметр більше 950 км. Велика частина астероїдів це кам'яні безформні брили з поперечником в декілька тисяч або сотень метрів. Щільність пояса астероїдів дуже низька, тому проліт через нього космічних апаратів не викликає проблем.
Через що саме утворився величезний пояс астероїдів між внутрішніми і зовнішніми планетами Сонячної системи досі залишається загадкою, але астрономи сходяться на думці, що якщо б не гравітаційні поля Юпітера - то можливо вони б об'єднались в одну єдину планету.
Пояс Койпера
Пояс Койпера часто називають межею Сонячної системи. Цей диск тягнеться на відстані від 30 до 50 а.о. від Сонця (1 асрономічна одиниця = 150 млн. км). Існування його було підтверджене вченими не так давно, і сьогодні дослідження об'єктів і планет поясу Койпера є новим напрямком планетарних наук.
Пояс Койпера був названий на честь видатного астронома Жерарда Койпера (Gerard Kuiper), який передбачив його ймовірне існування в 1951 році.
Більшість об'єктів пояса Койпера по свому складу є льодом з невеликими домішками різних органічних речовин, тобто близькі до кометної речовини. До складу пояса Койпера входять карликові планети - Плутон, Эрида, Макемаке і Хуамеа.
Усі об'єкти у Сонячній системі утримуються в ній за рахунок сили тяжіння Сонця. Усі ці об'єкти обертаються навколо Сонця, причому в одному напрямі і практично в одній площині з ним, яка називається площиною экліптики. Виключенням є деякі комети і об'єкти у поясі Койпера.
На сьогодні астрономи не прийшли до єдиної думки щодо точних розмірів нашої Сонячної системи. За сучасними оцінками та розрахунками, розмір Сонячної системи складає не менше 60 млрд. кілометрів.
Код банера: