Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Планети Сонячної системи Уран і Нептун
Планета Уран
Сьома від Сонця планета Сонячної системи Уран була відкрита у 1781 році англійським астрономом Уільямом Гершелем.
Планета Уран названа на честь грецького бога неба Урану. Ця планета, перевищує масу Землі у 14 разів, вона є найбільш легкою з усієї зовнішньої групи.
Уран чудовий тим, що здійснює своє обертання "на боці", оскільки нахил осі обертання планети біля 98 градусів. Планета має дуже холодне ядро, випромінюючи велику кількість тепла в космос. Основну частину атмосфери Урану складають водень і гелій.
Окрім водню і гелію, на планеті Уран виявлені сліди метану та інших вуглеводнів, а також хмари з льоду, твердого аміаку і водню. Ця атмосфера являється найхолоднішою планетарною атмосферою Сонячної системи з мінімальною температурою в − 224°C. Нам відомі 27 супутників Урану.
Планета Нептун
Восьма і найдальша планета Сонячної системи Нептун є також четвертою за діаметром і третьою за масою планетою. Маса планети Нептун у 17,2 рази більше маси Землі. Планета була названа на честь римського бога морів. Нептун за складом близький до Урану.
Обидві планети відрізняються за складом від більших планет-гігантів Юпітера і Сатурну. Часто Уран і Нептун розміщують в окрему категорію "крижаних гігантів" Сонячної системи.
Атмосфера планети Нептун, подібно до атмосфери Юпітера і Сатурну, складається в основному з водню і гелію, присутні сліди вуглеводнів і азоту. Проте атмосфера містить в собі більш високу пропорцію водного, аміачного і метанового льодів.
Ядро Нептуна складається головним чином з льодів і гірських порід. Сліди метану в зовнішніх шарах атмосфери є причиною синього кольору планети. У планети існує слабка і фрагментована кільцева система. Нептун має 6 супутників, які обертаються навколо нього.
Чи можливе життя людини на планетах Уран і Нептун?
Атмосфера Урану і Нептуна складається головним чином з аміаку і метану, а температура на поверхні ще нижча, ніж на Сатурні і Юпітері, в середньому десь 200°С. Таким чином, життя на газових планетах неможливе.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: