Проєкт "Веб-сервіс "Енергоефективність мого будинку"

Розробка веб-сервісу та чеклісту до нього для оцінки енергоефективності будинку була реалізована в рамках творчого проєкту з інформатики учнем 8 класу. Під час роботи здобувач освіти провів опитування учнів свого класу і таким чином дослідив ступінь їх обізнаності у питаннях енергозбереження.
Розроблений в практичній частині проєкту веб-сервіс дозволяє за лічені хвилини отримати оцінку енергоефективності власного будинку конкретному споживачеві. Для цього необхідно лише чесно відповідати на запитання, відмічаючи бігунком наявні параметри.
Докладніше про проєкт:
У своєму творчому проєкті учень 8 класу, окрім створення в якості простого сайту веб-сервісу "Енергоефективність мого будинку", провів цікаве опитування однокласників. В результаті опитування стало зрозуміло, що респонденти оцінюють своє житло як частково енергоефективне, хочуть його модернізувати та шукають інформацію в інтернеті.
Дана проєктна робота з інформатики допоможе людям оцінити та удосконалити своє житло, необхідно тільки відповісти на питання з чекліста оцінки енергоефективності будинку. Це дійсно вплине на зниження витрат на комунальні послуги, а також підвищить рівень екологічності житла.
Зміст
Вступ
1. Технологічна частина.
1.2 Енергозбереження – крок до майбутнього.
1.3 Розробка веб-сервісу.
Висновки
Література
Вступ
Загально відома інформація, що енергія у побуті споживається нами не завжди раціонально. Звісно ж, без цих неї ми не зможемо забезпечити наше комфортне існування, але навчитись правильно заощаджувати енергію і зменшувати кількість спожитої – нам потрібно! Так як така економія не лише позитивно впливає на глобальну екологію та навколишнє середовище, але і на сімейний бюджет.
Використання інформаційних технологій для реалізації проєкту продиктоване вимогами часу. Це дозволяє швидко аналізувати, обробляти та узагальнювати інформацію, а також розвивати сервіс на основі отриманих даних та зворотного зв’язку від споживачів. А також, і миттєво розповсюджувати програму.
Мета моєї роботи – визначити ступінь обізнаності учнів ліцею у питані енергозбереження та енергоефективності, допомогти оцінити та удосконалити своє житло.
Завдання – розробити чекліст для оцінки енергоефективності будинку.
Гіпотеза – чекліст у вигляді сайту буде зручним інструментом для оцінки енергоефективності житла. Учні 3-4 класів знають про енергозбереження більше, так як вивчають курс «Мій енергоефективний будинок».
Розроблений сервіс доступний всім охочим оцінити своє житло, отримати рекомендації, а у подальшому модернізувати енергоспоживання у будинку, квартирі або офісі.
1. Технологічна частина
1.1 Енергозбереження – крок до майбутнього
Дослідження розпочате з опитування учасників освітнього процесу (учнів, їх батьків та вчителів) на тему «Енергоефективність – крок до майбутнього». В результаті опитування отримані наступні результати (рис. 1): респонденти оцінюють своє житло як частово енергоефективне, згодні його модернізувати та шукають інформацію в інтернеті. Крім того, мета, з якою люди підвищують енергоощадність домівки є зниження витрат на комунальні послуги, підвищити екологічність житла та йти шляхом сталого розвитку.
1.2 Розробка веб-сервісу
За останні 10 років, рахунки за споживання електроенергії в Україні зросли в 2 рази, що стало наслідком появи в будинках сучасної техніки. Разом з тим зросла і вартість ресурсу — на 600%. Тому питання економії електроенергії в Україні не втрачає актуальності.
Загально відома інформація, що енергія у побуті споживається нами не завжди раціонально. Так як розподіл здійснюється наступним чином: приблизно 70% усієї енергії ми витрачаємо на опалення, 15% — на освітлення, а решту – на приготування їжі [1].
Звісно ж, без цих речей ми не зможемо забезпечити наше комфортне існування, але навчитись правильно заощаджувати енергії і зменшувати кількість спожитої – нам потрібно! Так як така економія не лише позитивно впливає на глобальну екологію та навколишнє середовище, а й на сімейний бюджет.
З чого почати? Оцінити своє житло. З цією метою мною був розроблений веб-сервіс «Енергоефективність мого будинку», який дає змогу проаналізувати, що ж ми маємо в оселі сьогодні, та спланувати, що можна зробити завтра та яку користь отримати: https://enersav.vchymo.com/.
Він дозволяє за лічені хвилини отримати необхідну інформацію кожному конкретному споживачеві. Для цього необхідно чесно відповідати на запитання, відмічаючи бігунком наявні параметри. Потім натиснути кнопку «Створити рекомендації» і вивчити інформацію. Крім відсотка зекономленої енергії є помітка, яка вказує на скільки легко вдосконалити той чи інший пункт (рис.2).
В рамках моєї роботи своє житло оцінили учні 1-11 класів, а ми отримали цікаві результати з відсотками енергоощадності будинку. По всім класам спостерігається енергоефективність 50 та більше відсотків, це вказує на дбайливе ставлення до ресурсів та виконання рекомендацій ДТЕК щодо економії електроенергії задля перемоги.
Також результати свідчать, що учні 3-4 класів, які вивчають курс «Мій енергоефективний будинок» мають більш енергоефективну оселю, бо ймовірно розповсюджують та застосовують досвід і знання отримані на уроках.
Висновки
Отже, ми виконали творчий проєкт з інформатики з розробки веб-сервісу для оцінки енергоефективності свого будинку і тепер можемо зробити висновки: чекліст у вигляді сайту є зручним інструментом для оцінки енергоефективності житла, про це заначили учні, їх батьки і класні керівники 1-11 класу.
У подальшому маю на меті розповсюджувати веб-сервіс мого проєкту серед мешканців міста та країни для того, щоб кожен міг долучитися до аналізу енергоефективності житла та розробити власну стратегію відповідального споживання ресурсу. Крім того, варто продумати і розширити перелік питань для аналізу, з метою детального вивчення наявної ситуації і шляхів її покращення.
Література
- Megavatt / Як економити енергію вдома, не обжемуючі себе у споживанні // Спосіб доступу URL: https://megawatt.com.ua/blog/yak-ekonomiti-elektroenergiyu-vdoma-ne-obmezhuyuchi-sebe-v-spozhivanni (дата звернення 15.05.2025).
Код банера: