Проєкт "Історія розвитку комп'ютерної техніки"
При виконанні роботи над дослідницьким міні-проєктом з інформатики на тему "Історія розвитку комп'ютерної техніки" учень 10 классу з’ясовує, визначення «комп'ютер», визначає основні етапи розвитку ЕОМ, докладно розповідає про минулі типи персональних комп'ютерів, систематизує знайдену в мережі Internet інформацію та представляє її у хронологічному порядку.
Докладніше про роботу:
Дослідницька робота з інформатики "Історія розвитку комп'ютерної техніки" містить матеріали, які доводять, що разом зі зміною поколінь ЕОМ змінювався і характер їх використання. Якщо спочатку вони використовувалися в основному для вирішення обчислювальних завдань, то в подальшому сфера використання розвинулася.
У результаті дослідницького навчального проєкту про історію розвитку комп'ютерної техніки учень 10 (9) класу дізнався про те, що сфера застосування ЕОМ дуже розширилася. Сюди можна віднести обробку інформації, автоматизації управління виробничо-технологічними та науковими процесами і багато іншого.
Зміст
Вступ
1. Покоління ЕОМ
1.1. 1-е покоління (1946 - початок 50-х рр..)
1.2. 2-е покоління (кінець 50-х - початок 60-х рр..)
1.3. 3-е покоління (кінець 60-х - кінець 70-х)
1.4. 4-е покоління (з середини 70-х - кінець 80-х)
1.5. 5-е покоління (з середини 80-х рр..)
Висновок
Вступ
Потреба у зберіганні, перетворення і передачі інформації у людини з'явилася значно раніше, ніж був створений телеграфний апарат, перша телефонна станція і електронна обчислювальна машина (ЕОМ). Фактично весь досвід, всі знання, накопичені людством, так чи інакше, сприяли появі обчислювальної техніки.
Історія створення ЕОМ - загальна назва електронних машин для виконання обчислень - починається далеко в минулому і пов'язана з розвитком практично всіх сторін життя і діяльності людини. Скільки існує людська цивілізація, стільки часу використовується певна автоматизація обчислень.
Мета дослідницького проєкту - з’ясувати, що таке «комп'ютер», визначити основні етапи розвитку цього приладу, докладно розповівши про кожен з них, систематизувати знайдену інформацію та представити її у хронологічній черзі.
Покоління ЕОМ
Історія розвитку комп'ютерної техніки налічує близько п'яти десятиліть. За цей змінилося кілька поколінь ЕОМ. Кожне наступне покоління відрізнялося новими елементами (електронні лампи, транзистори, інтегральні схеми), технологія виготовлення яких була принципово іншою. В даний час існує загальноприйнята класифікація поколінь ЕОМ:
1-е покоління (1946 - початок 50-х рр..)
Елементна база - електронні лампи. ЕОМ відрізнялися великими габаритами, великим споживанням енергії, малим швидкодією, низькою надійністю, програмуванням в кодах.
2-е покоління (кінець 50-х - початок 60-х рр..)
Елементна база - напівпровідникові елементи. Покращилися в порівнянні з ЕОМ попереднього покоління всі технічні характеристики. Для програмування використовуються алгоритмічні мови.
3-е покоління (кінець 60-х - кінець 70-х)
Елементна база - інтегральні схеми, багатошаровий друкований монтаж. Різке зниження габаритів ЕОМ, підвищення їх надійності, збільшення продуктивності. Доступ з віддалених терміналів.
4-е покоління (з середини 70-х - кінець 80-х)
Елементна база - мікропроцесори, великі інтегральні схеми. Покращились технічні характеристики. Масовий випуск персональних комп'ютерів. Напрямки розвитку: потужні багатопроцесорні обчислювальні системи з високою продуктивністю, створення дешевих мікроЕОМ.
5-е покоління (з середини 80-х рр..)
Почалася розробка інтелектуальних комп'ютерів, поки не увінчалася успіхом. Впровадження в усі сфери комп'ютерних мереж та їх об'єднання, використання розподіленої обробки даних, повсюдне застосування комп'ютерних інформаційних технологій.
Висновок
У підсумку роботи над навчальним дослідницьким проєктом з інформатики "Історія розвитку комп'ютерної техніки" можна зазначити, що разом зі зміною поколінь ЕОМ змінювався і характер їх використання та галузі використання.
Якщо спочатку вони створювалися і використовувалися в основному для вирішення обчислювальних завдань, то в подальшому сфера їх застосування розширилася. Сюди можна віднести обробку інформації, автоматизації управління виробничо-технологічними та науковими процесами і багато іншого.
Код банера: