Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Проєкт "Математика на сірниках в розв'язанні головоломок"
Виконуючи навчальний дослідницький проєкт на тему "Математика на сірниках в розв'язанні головоломок", ученицею 7 класу було вивчено поняття "загадка" та "головоломка", наведено приклади такого роду завдань, розглянуто відповіді на ці завдання та проведено цікавий квест із сірниковими головоломками.
Докладніше про роботу:
У процесі дослідницької роботи про математику на сірниках в розв'язанні головоломок учениця 7 класу дізнається більше про розвиток та покращення своїх інтелектуальних здібностей, навчається швидко розв'язувати сірникові головоломки, доєднуючи логіку та знання математики.
Дослідницька робота над проєктом "Математика на сірниках, або чому варто вміти розв'язувати головоломки" буде також корисна для людей з психологічними розладами. Такі завдання рекомендується розбирати людям, які мають постійну тривожність, адже таким чином вони пов’язують свою увагу на конкретній цілі, а не на проблемах.
Зміст
Вступ
- Головоломки та загадки.
- Головоломки з сірниками.
- Квест із завданнями.
Висновки.
Вступ
Головоломки з сірниками – це відмінний спосіб невимушеного розвитку кмітливості, уваги та конструкторських навичок як у дітей дитячого садочку, так і в учнів шкіл. До того ж це прекрасна розвага і корисне проводження часу.
Математика на сірниках вже давно використовуються для розвитку логічного та креативного мислення. Популярність таких вправ на розв'язання завдань із сірниками обумовлена зручністю використання і доступністю матеріалу, з якого складаються цікаві геометричні та арифметичні фігури.
Актуальність:
- Штучний інтелект створює онлайн веб-сайти на IQ , основані на головоломках.
- Розвиток, креативне мислення, концентрація і увага та легкі завдання для розминки розумової діяльності.
Наша мета на сьогодні:
- Дізнатися більше особливостей про розвиток та покращення своїх інтелектуальних здібностей.
- Навчитися швидко розв'язувати головоломки доєднуючи логіку та знання математики.
- Довести, що чим більше люди з психологічними розладами будуть вирішувати загадок та завдання з підступами тим легше їм буде змусити неживі клітинки мозгу почати працювати в ритм.
Об’єкт дослідження: головоломки в яких використовуються сірники.
Головоломки та загадки
Головоломка — завдання, для розв'язання якого, як правило, потрібна кмітливість, а не спеціальні знання високого рівня.
Загадка – стислий вислів, що передбачає розгадку слова або якогось словосполучення.
Історія головоломок
Деякі головоломки відомі з глибокої давнини. Оригінальні логічні завдання знаходять на стінах єгипетських пірамід, у давньогрецьких манускриптах та інших історичних пам'ятниках. Епохою розквіту в середньовічній історії головоломок можна вважати кінець ІХ століття. Зростання рівня освіти та зниження релігійної нетерпимості до наук призвели до розширення кола любителів логічних завдань. У цей час з'явилася і перша книга головоломок у Європі — збірка ірландського просвітителя Алкуїна «Завдання для молодого розуму»
Найширше поширення головоломки отримали межі ХІХ і ХХ століть. Завдяки діяльності американця Сема Ллойда та англійця Генрі Дьюдені головоломки проникли у багато періодичних видань, стали популярними серед широких верств населення. Ллойд довгий час вважався автором найпопулярнішої в усьому світі головоломки «Пляшки» (насправді винайденої Ноєм Палмером Чепменом з Канастоти).
Наступним поштовхом у розвитку головоломок став винахід у 1974 році угорцем Ерне Рубіком знаменитого кубика. Кубик Рубіка став не лише іграшкою, а й об'єктом досліджень математиків та інженерів. Сучасна індустрія головоломок швидко розвивається. Постійно на ринку з'являються нові ігри, конструкції та видання, покликані тримати інтелект людини у тонусі, розвивати логіку, тренувати нестандартне мислення та підвищувати інтелектуальний рівень загалом.
Види головоломок
Існують головоломки словесні, графічні, з предметами (сірниками, тощо) та механічні. До популярних належать такі види головоломок:
Механічні головоломки, кросворд (укрворд), ребус, шаради, кубик Рубіка, змійка Рубіка, ск'юб, п'ятнашки, судоку, головоломки з сірниками, головоломки з монетами, логічні парадокси, головоломки з мотузками та головоломки з дроту.
Кожні батьки намагались навчити своїх дітей, як рахувати на цукерках олівцях та сірниках щоб дошкільнята зрозуміли що дорослі хочуть від них. А в садочку та початковій школі вчителя математики загадують головоломки та загадки.
Головоломки з сірниками
Що ж повернемося до сірників. З сірників роблять різні геометричні фігури, предмети та тіла. Головоломки з сірниками полягають на пересуванню однієї або декількох сірників, щоб вийшла інша фігура або об'єкт. Причому, рішення такого завдання, як правило, потребує нестандартного підходу.
При розв'язанні головоломок потрібно враховувати наступні особливості:
- знайти нетипове рішення;
- враховувати, що сірники можуть накладатися один на одного, переміщуватись у будь-якому напрямку чи перевертатися (якщо виключення цих дій не вказане в умові виконання завдання);
- розглядати умову дещо ширше за звичайні.
Для вирішення завдань такого типу потрібна неабияка зосередженість, тож відповідь потрібно шукати, послідовно і не поспішаючи перебираючи можливі варіанти.
Що ж ці головоломки одразу змушують наш мозок починати мислити хоч ми намагаємося не напрягатися. Це працює автоматично, як рефлекс, що взаємодіє з психологією. Потім ми ніби , щоби довести свою правоту мати аргумент та доказ. Такого виду головоломки були вимислені загалом для людей з аутизмом і іншими різновидами психологічного розладу , що дає їм вплив на вміння мислити та розвиток.
Зараз я вам продемонструю декілька загадок з сірниками які для вас будуть легкі, а для людей з проблемами ще один крок до швидшого виліковування:
Квест із завданнями
А зараз ви пройдете квест із завданнями, відповідь на які ви отримаєте в кінці проходження.
Відповіді на завдання
Я вас вітаю, ви успішно завершили тест! Давайте подивимось на які приклади головоломок із сірників ви дали правильну відповідь.
Висновки
Сірники не іграшки, але не тоді, коли йдеться про захопливі творчі завдання. Виконання подібних вправ, описаних у навчальному дослідницькому проєкті "Математика на сірниках в розв'язанні головоломок", дозволить дітям переключити увагу, сконцентруватися та відчути радість маленької особистої перемоги.
Підіб’ємо підсумки :
- Тести IQ основані на принципі розвідувань задач на логіку і концетрацію.
- Такі тести радять також людям з великою тривожністю, адже ми пов’язуємо свою увагу на конкретній цілі , а не на проблемах.
Сірникові головоломки можна розв’язувати віртуально – за допомогою мобільних додатків, які можна скачати та встановити, наприклад, з Google Play.
Використані джерела
Для виконання дослідницької роботи (проєкту) на тему "Математика на сірниках в розв'язанні головоломок", використовувались наступні джерела інформації:
- Вікіпедія: https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Головоломка
- Logic like: https://logiclike.com/math-logic/spichki-golovolomki-zadachi
- Фактосвіт: https://factosvit.com.ua/golovolomky-z-sirnykamy/
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: