Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Міні-проєкт "Історія однієї кришечки"
Виконуючи у 3 класі початкової школи соціальний дослідницький міні-проєкт на тему "Історія виникнення кришки", авторка досліджує історію виникнення кришечки від пластикової пляшки, використання кришечок в дизайні інтер'єру, створенні поробок, у якості вторинної сировини у побуті людини.
Докладніше про міні-проєкт:
Результатом творчої роботи в рамках начального міні-проєкту на тему "Історія однієї кришечки" є поробка "годинник", яка створена з кришечок пластикових пляшок і кришки банки. В учнівській роботі досліджується історія виникнення першого пластику та пластмас.
В учнівському творчому міні-проєкті з дизайну і технологій учениця 3 класу розповідає про історію однієї пластикової кришечки, яку вона дослідила. Школярка показала, що зі звичайних кришечок від пластикових пляшок можна створити багато цікавих речей, прикрасити кольоровими кришечками побутові речі і навіть фасади своїх будинків.
Зміст
Вступ
1. Історія виникнення кришки.
2. Використання кришечок.
Висновок
Вступ
Як покласти пляшку води в торбу шістьма діями?
- узяти пляшку → налити в неї води → закрутити кришку → відкрити торбу → покласти пляшку в торбу → закрити торбу.
Здається, нічого складного. Головне, щоб була пляшка та вода. Та забудьте закрутити кришку і нічого не вийде. Ще й торба мокра буде.
А звідки взагалі взялася та кришка і чи потрібна вона нам?
Історія виникнення кришки
І, як завжди, все пішло з Єгипту.
Ще у 2686 році до н. Е. Єгиптяни зберігали муміфіковані органи своїх померлих родичів у, так званих, канопах, які щільно закривалися кришками, що символізували чотирьох єгипетських богів.
Із розвитком сучасних технологій розвиваються і всі напрямки життя людини, одним з яких є полімерна промисловість. Перші згадування про синтетичні полімери відносяться до 1838 (полівініліденхлорид) і 1839 (полістирол).
У 1891 році француз Луї Марі Ілер Берніго винайшов штучний шовк, або віскозу. У 1900 році швейцарський інженер-текстильник, доктор Жак-Едвін Бранденбергер, винайшов целофан.
Перший штучний пластик був створений Олександром Парксом, який публічно продемонстрував його на Великій міжнародній виставці 1862 роки в Лондоні. Матеріал, що дістав назву паркезин або штучна слонова кістка, був органічним матеріалом, отриманим з целюлози, який при нагріванні можна було формувати і зберігати свою форму при охолодженні. Далі з целулоїду стали випускати пластикові гребені і більярдні кулі, потім кіноплівку, сонцезахисні окуляри.
У 1907 р. шляхом вдалих експериментів бельгійського хіміка Лео Бакеланда з'явився повністю синтетичний пластик. Початок масового виробництва пластмас і пластику - середина 20 століття.
Зараз під пластиками розуміють синтетичні матеріали, які виготовляються за допомогою хімічних реакцій з природного газу і продуктів нафтопереробки.
Використання кришечок
Протягом багатьох років кришки використовуються в різноманітних галузях нашого життя.
Але кришечка для пластикових пляшок найбільш популярна.
З кришечок можна виготовити чимало цікавих речей. Мозаїкою з пластикових кришечок можна прикрасити дерев’яний паркан чи навіть фасад будиночка. Це можуть бути національні орнаменти, персонажі народних казок, а також найпростіші картини з сонечком, хмарками та квітами.
З кришечок можна зібрати гарний абажур, підставку під посуд, неперевершені літні завіси, різноманітні іграшки для дітей та фантастичні поробки.
З пластикових кришечок можна також змайструвати оригінальний настінний годинник, що я і зробила в рамках цього міні-проєкту.
Кожна маленька кришечка може допомогти людині. Кришечки від пластикових пляшок необхідні у протезуванні, виробленні якісних турнікетів для наших військових.
Висновок
Так і супроводжує людство ця, на перший погляд, нікому непотрібна дрібничка. Починаючи свою путь від охорони померлих, вона міцно йде в одну ногу з усіма нами. Хто знає що ще чекає на неї попереду? ;)
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: