Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Проєкт "Вплив домашніх тварин на людину"
У наступному навчальному дослідницькому проєкті на тему "Вплив домашніх тварин на людину", виконаному з курсу «Пізнаємо природу» (Довкілля) ученицею 6 класу, розглядаються види позитивного і негативного впливу тварин на людину, зокрема описується вплив тварин на фізичне здоров'я, настрій та здоров'я людини взагалі. Також в проєктній роботі виділяються причини впливу домашніх тваринок на людей, дається відповідь чому люди заводять домашніх улюбленців.
Докладніше про роботу:
Проведена ученицею 6 класу дослідницька робота з курсу «Пізнаємо природу» (Довкілля) на тему "Вплив домашніх тварин на людину" підтверджує, що домашні тварини приносять користь і радість своїм господарям, позитивно впливають на настрій та їх самопочуття . В учнівській роботі були вивчені і проаналізовані різні джерела інформації про вплив тварин на людей.
Матеріал з учнівського дослідницького міні-проєкта про вплив домашніх тварин на людину може бути використаний на уроках з предметів «Пізнаємо природу» і «Довкілля» у 5 і 6 класах школи. В основі роботи лежить аналіз теоретичних та практичних відомостей за моставленою темою, а також проводиться анкетування учнів на предмет з'ясування в них розуміння як домашні тварини впливають на здоров'я і настрій людини.
Зміст
Вступ
1. Теоретична частина
1.1. Позитивний вплив домашніх тварин на фізичне здоров'я.
1.2. Позитивний вплив на настрій.
1.3. Негативний вплив на здоров'я.
2. Практична частина
2.1. Соціологічне опитування
Висновок
Список використаних джерел.
Вступ
Чому люди заводять домашніх улюбленців?
Причини у всіх різні: одні рятуються від самотності, інші хочуть про когось піклуватися. Вихованці дарують безумовну любов. Є в них щось чарівне, до чого всі хочуть доторкнутися. І тому в кожній другій родині живе вихованець. Моя сім'я - не виняток.
Тема мого проєкту – «Вплив домашніх тварин на людину».
Мета дослідження: довести, що домашні тварини приносять користь і радість господарям.
Завдання роботи:
- вивчити джерела інформації про вплив тварин на людину;
- проаналізувати види позитивного та негативного впливу тварин на людину;
- зробити висновки на основі вивченої інформації;
- провести опитування серед однокласників;
- підготувати проєкт, презентацію та виступ.
1. Теоретична частина
Мені було б складно уявити своє життя без мого пухнастого улюбленця і тому я припускаю, що домашні тварини благотворно впливають і на настрій людини, і на її фізичне здоров'я. Я впевнена, що мені вдасться знайти підтвердження цьому в науковій літературі.
Як домашні улюбленці впливають на здоров'я і настрій їхніх господарів? Чи корисно мати домашнього улюбленця?
1.1. Позитивний вплив домашніх тварин на фізичне здоров'я людини
Зменшення рівня стресу та тривоги. Спілкування з тваринами піднімає рівень гормону окситоцину, який у свою чергу дає змогу зменшити рівень гормону, що спричиняє стрес - кортизолу. Тому зараз при виникненні стресових станів медики навіть рекомендують завести собі улюбленця.
Зміцнення серцево-судинної системи та стабілізація кров'яного тиску. Згідно з кардіологічними дослідженнями, власники домашніх тварин (більшою мірою котів і собак) значно менше схильні до перепадів тиску та проблем із серцем.
Підвищення фізичної активності. Наявність домашнього вихованця змушує людину більше рухатися. Це стосується не тільки вигулу і прогулянок, але також купання і прибирання за тваринами.
Діагностика захворювань людини. Завдяки дивовижному тваринному нюху, вдається визначити найменші зміни в організмі людини. Домашні улюбленці, відчувши такі зміни, різко змінюють свою поведінку поруч із господарями.
Зменшення ризику виникнення захворювань. Доведено, що утримання домашніх тварин дає змогу підвищити імунітет, тож значно знижується ризик розвитку алергічних захворювань і хвороб серця. Фахівці з Американської академії неврології пов'язали наявність домашніх тварин із повільнішим зниженням психічних функцій у літніх людей.
Цілющий вплив тварин на людину. У всьому світі давно вже використовують терапію тваринами, так звану зоо- або анімалотерапію. До неї належать іпотерапія (спілкування з кіньми), гірудотерапія (лікування п'явками), апітерапія (лікування продуктами бджільництва), дельфінотерапія, каністерапія (спілкування з собаками), фелінотерапія (спілкування з кішками), а також терапія пташиним співом і спостереження за акваріумними рибками. Спілкування з тваринами дає змогу хворим швидше відновлюватися після перенесених захворювань і відволікатися від проблем.
1.2. Позитивний вплив домашніх тварин на настрій людини
Вихованці підтримують. На співпереживання здатні не тільки люди - домашні улюбленці відчувають і зчитують емоції господаря. Вони розуміють багато слів, розпізнають тон голосу, реагують на жести, проявляють ніжність - і не тільки коли їм хочеться їсти. Одна лише присутність пухнастого улюбленця допомагає заспокоїтися, а просте погладжування і муркотіння у відповідь - підбадьоритися.
Підвищують самооцінку власників, оскільки їм байдужі статус, зовнішність та успіхи господаря. Вони потребують догляду і тому прив'язуються до людини природно, а водночас впливають на її психоемоційний стан: нейтралізують стрес, зменшують тривожність і депресивність.
Розширюються соціальні зв'язки. Спільні інтереси зближують і об'єднують людей. За допомогою домашніх тварин людині набагато легше розговоритися, завести нові знайомства або підтримати розмову. Господарі вихованців часто знайомляться і починають спілкуватися під час прогулянок, у зоомагазинах і в інтернеті. Адже їм завжди є що обговорити і про що поговорити. Таким чином, наші «молодші друзі» допомагають нам впоратися з самотністю і позбутися сором'язливості.
1.3. Негативний вплив на здоров'я людини
Будь-яка тварина, дика чи домашня, може становити загрозу для життя і здоров'я людини.
Кішки. Найбільшою небезпекою є їхня здатність переносити деякі небезпечні захворювання людині. Потрібно дотримуватися гігієни, частіше мити руки після контакту з улюбленцем, не цілувати його. Тварину слід регулярно показувати ветеринару та робити щеплення.
Собаки. Як і кішки, собаки можуть переносити деякі небезпечні захворювання, тому профілактичних заходів потрібно дотримуватися всім домочадцям. Серйозну небезпеку становлять великі та бійцівські собаки. Тримати такого вихованця - велика відповідальність, собаку необхідно дресирувати.
Кролики. За зовнішністю чарівного звірка ховаються дуже гострі та сильні зуби. Крім цього кролики є переносниками туляремії, що загрожує численними ускладненнями.
Птахи. Пернаті є переносниками пситтакозу та орнітозу, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Тільки регулярні візити до ветеринара допоможуть уникнути цього.
Рибки. Любителям рибок необхідно обережно ставитися до акваріумної води, де утворюється сприятливе середовище для розвитку збудників різних хвороб. Чистити акваріуми слід у гумових рукавичках.
Гризуни. Миші, щури, шиншили, хом'ячки та інші гризуни також можуть бути розповсюджувачами інфекційних захворювань. Основне з них - лістеріоз, що передається через контакт із фекаліями вихованця. Прибирання кліток потрібно проводити з використанням гумових рукавичок.
Будь-яка домашня тварина може завдати відчутних ран своїми зубами, пазурами або дзьобом, тому під час спілкування з ними потрібно бути дуже уважними і дотримуватися заходів безпеки.
2. Практична частина
2.1. Соціологічне опитування
Я провела соціологічне опитування в рамках учнівського дослідницького проєкту про вплив домашніх тварин на людину серед однокласників, чи знають вони про те, як домашні тварини впливають на здоров'я і настрій людей. В опитуванні взяли участь 20 осіб.
Анкета.
- Чи є в тебе домашній улюбленець?
- Яка домашня тварина живе в тебе вдома?
- Чи знаєш ти, як домашні тварини впливають на людину?
- Якщо знаєш, то як?
Результати опитування:
18 осіб, з опитаних однокласників, вдома мають домашніх улюбленців.
У 8 хлопців удома живе кішка, у 6 - собака, так само, у моїх однокласників удома живуть 2 папуги, жаби, кролик, ігуана і щури. Тільки 5 осіб з опитуваних знають, як тварини впливають на людину, їхні відповіді: знімають стрес, заспокоюють, піднімають настрій.
За результатами опитування видно, що багато дітей не знають про те, як їхні улюбленці впливають на господарів.
Висновок
В рамках дослідницької роботи я проаналізувала джерела інформації про вплив домашніх тварин на людину і довела, що якщо за домашніми тваринами правильно доглядати і дотримуватися техніки безпеки під час спілкування з ними, враховувати їхній характер і особливості утримання, то вони принесуть величезну користь для здоров'я і настрою. Вони знімають стрес, зміцнюють серце, змушують господарів рухатися і спілкуватися з іншими людьми, лікують і підтримують.
При роботі над навчальним дослідницьким проєктом на тему впливу домашніх тварин на людину я зрозуміла, що роль тварин для здоров'я людини настільки велика, що виник лікувальний напрямок - анімалотерапія, що охоплює цілюще спілкування не тільки з кішками і собаками, а й з кіньми, дельфінами, птахами, акваріумними рибками.
Для того, щоб улюбленець жив довго і сам не хворів, за ним потрібно дуже добре доглядати, вчасно показувати ветеринару і робити необхідні щеплення. Любов між вихованцем і господарем має бути взаємною, тоді їхні стосунки будуть міцними, а здоров'я обох - у повному порядку.
Список використаних джерел
- Загайнова О.С., Ломтатідзе О.В., Алексєєв А.С. Прикладні аспекти зоопсихології: анімалотерапія, 2019. ー 112 с.;
- Верещагіна М., Анімалотерапія. Доброта на сторожі здоров'я // 40 міська клінічна поліклініка;
- Вплив домашніх тварин на здоров'я людини // Клініка Сімейний лікар;
- Домашні тварини. Небезпека для людини // Клініка Сімейний;
- Домашні тварини покращують мозкову активність людини ー дослідження // Інтернет-портал «Української газети»;
- Дулькіна Е., Нургалеева А., Як домашні тварини впливають на наш емоційний стан?
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: