Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Проєкт "Українці - незламний і незалежний народ"
Учень 10 класу в роботі над індивідуальним творчим проєктом з української літератури на тему "Українці - незламний і незалежний народ" вивчає історію Майдану з самого початку, та результати історичних подій для України. Автор систематизував у своїй роботі основні події війни між Україною та країною-агресором росією.
Докладніше про проєкт:
У ході дослідницького проєкту з української літератури на тему "Українці - незламний і незалежний народ" учнем 10 класу було доведено, що з початку свого існування і по сьогоднішній день українці виборюють незалежність, українці - нація нескорених. Український народ - це приклад мужності і незламності.
Автор дослідницької роботи з української літератури на тему "Українці - незламний і незалежний народ", навчаючись у 10 класі, вважає, що тільки в єднанні можна досягти певної мети краще жити, розвиватись, рухатись у напрямку демократичних цінностей.
Зміст
Вступ
Розділ I. Майдан – один із прикладів, де український народ показав, що він має свою думку, що він має свободу слова.
1.1. Майдан в Україні.
Poзділ ІІ. Війна між Україною та країною-агресором Росією.
2.1 Війна між країною сусідом та її наслідки.
Загальний висновок
Використана література.
Вступ
Незламний, незламна, незламні…. А що на сам перед означає слово «незламність»? Всі ми знаємо, що з поколінь віків, з початку існування людства велась боротьба. Боротьба за існування, боротьба за виживання, боротьба за свої землі, боротьба за незалежність. Князі Київські, козаки та гетьмани виборювали території, витримуючи шалений тиск ворога, який нападав. Історія показала, що яким би не був правитель, на сам перед, все залежить від народу. Народ встає і рухається вперед, захищаючи свої землі, відвойовуючи їх. Єдність - найголовніше що рухало і рухає людей у досягненні мети.
Саме українці вже не перший раз доказують усьому світу, що гідні звання найсильніших людей. Це не тільки про фізичну силу, це про духовну силу, про мужність, стійкість, незламність нашого народу.
Скільки разів хотіли позбутися нашої країни та української мови? Скільки разів наша країна боролась за свою свободу і свободу свого слова? Багато разів Україна потрапляла в критичні ситуації і стільки ж разів виходила з них із перемогою. І кожен раз ми доказували всім, що нас ніщо не зможе побороти!
Мета цієї роботи полягає в доведенні української незламності і незалежності різними прикладами.
Досягнення даної мети творчого проєкту передбачає роз’яснення певних питань, а саме:
- Розкриття сутності Майдану, розповісти про причини виникнення та результат дій.
- Розповісти про нинішню війну.
- Зробити висновки щодо незламності нашого народу.
Розділ I. Майдан – один із прикладів, де український народ показав, що він має свою думку, що він має свободу слова
1.1. Майдан в Україні
Майдан незалежності в Києві став епіцентром подій 2013-2014 роках, відомий як Євромайдан або Майданівська революція.
Основні етапи історії виникнення та наслідків:
1. Початок протестів (листопад 2013):
Протести почалися після того, як український уряд відмовився підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, вибираючи близькіші відносини з Росією.
2. Масові протести:
Тисячі людей висловили незгоду з цим рішенням і вирішили об’єднатися на Майдані,
вимагаючи демократичних змін, боротьби з корупцією та змін влади.
3. Ескалація конфлікту:
За намаганням уряду придушити протести, конфлікт ескалювався. У січні 2014 року відбулися сутички між протестувальниками та силами безпеки, це призвело до великої кількості невинних жертв. Ці люди захищали свою державу і бажали кращого для неї, але нажаль їх долями розпорядилась влада.
4. Анексія Криму та конфлікт на сході:
Після Майдану в Україні розпочався кризовий період, включаючи анексію Криму та конфлікт на сході України з проросійськими силами.
5. Реформи та демократія:
Майдан став каталізатором для реформ у країні, включаючи призначення нових лідерів, проведення президентських та парламентських виборів, а також впровадження реформ для боротьби з корупцією та підвищенням демократії.
Висновок:
Майдан став наче поштовхом українців, він відкрив людям очі. Це була подія, яка стала запуском усіх майбутніх подій в Україні. Визначив новий етап в історії України, вказавши на бажання більшості
громадян країни розвиватися в напрямку демократії та європейської інтеграції. Саме тут українці почали проявляти свою рішучість та мужність, показали, що українці - нація нескорених і відстоювали свою державу.
Розділ IІ. Війна між Україною та країною-агресором росією
2.1. Війна між країною сусідом та її наслідки
Війна почалась ще з 2014 року на сході країни. Тоді найактивніші бойові дії відбувалися в областях Донецьк та Луганськ, де проросійські силовики виступили проти урядових військових та місцевих добровольчих загонів. Далі у 2022 році з 24 лютого війна почалась на всій території України.
Основні етапи конфлікту та його наслідки:
1. Початок конфлікту (2014 рік):
Після Майдану та зміни влади в Україні проросійські сили у Криму були анексовані Росією. Потім конфлікт розгорнувся на сході, де групи, які підтримували Росію, оголосили незалежність.
2. Активні військові дії (2014-2022 роки):
Урядові сили та проросійські бойовики здійснювали великі бойові операції. Конфлікт призводить до тисячі жертв та великої кількості переміщених осіб.
3. Міжнародна реакція:
Заходи, що привели до конфлікту, викликали широкомасштабну міжнародну реакцію. Спільнота країн ввела санкції проти Росії, осуджуючи її втручання в українські справи.
4. Мінські угоди:
В 2014-2015 роках були укладені Мінські угоди, призначені для зупинення конфлікту та встановлення миру. Проте, на жаль, не всі їхні пункти були виконані, і конфлікт тривав.
5. На наступних етапах (2022 – 2023 роки):
Вранці 24 лютого велика кількість людей майже по всій території Україні прокидається від вибухів. Пізніше Росія відповість, що це так звана «Військова операція». Зі сторони Росії людям було обіцяно, що їх не будуть чіпати. Пізніше в Україні оголошують повномасштабну війну.
6. Україна і ЄС:
Майже одразу після оголошення війни Україна прагне вступити до Європейського Союзу, нажаль, Україна ще не входить до нього але вона знаходиться на шляху до цієї великої події.
7. Нова допомога Україні:
Пізніше Західні країни починають допомагати Україні встановлюючи санкції різних видів. До того ж в Україну починають передавати зброю та техніку, що дуже допомагає нашим військовим.
8. Наслідки повномасштабної війни:
Велика кількість інфраструктури України було знищено: цивільні будинки, різні наукові центри та музеї, пам’ятки. Звичайні мирні люди, які не бажали війни у своїй країні були вбиті і це ще не кажучи про військових. Дуже багато військових хлопців та дівчат було поранено або вбито. Це просто величезні втрати для нашої країни.
Висновок:
Вже майже два роки ми ведемо війну з росією, наша армія майже два роки бориться з так званою «Другою армією світу». Ця війна дуже сильно виснажує наш народ, не тільки військових, а й дітей, батьків, бабусь та дідусів. Але все ж таки наша армія страждає більш за все. Два роки це досить довгий час, але хоч цей час і виснажив наших людей, вони все одно продовжують битись до кінця. Це є великим прикладом мужності та незламності нашого народу.
Загальний висновок
У висновку індивідуального творчого проєкту з української літератури "Українці - незламний і незалежний народ" можу сказати, що з початку свого існування і по сьогоднішній день українці в своєї єдності виборюють незалежність. Український народ є прикладом мужності і незламності, тільки в єднанні можна досягти певної мети. Мети – жити краще, розвиватись, рухатись у напрямку демократичних цінностей.
Україна показує всьому світу, що навіть не маючи багато ресурсів , але маючи основний найголовніший та найдорожчий ресурс – український народ, можна вистояти.
«Борітеся – поборете, Вам Бог помагає» - ці слова Тараса Григоровича Шевченка лунають все частіше з уст українців.
Ми завжди показували своїми діями, що ми незламні, і будемо продовжувати це показувати, адже ми-українці, незламний і незалежний народ.
Список літератури
- Багато язикова у вільному обсязі інтернет - енциклопедія з вільним контентом
- Андрій Курков. Щоденник майдану та війни (електронний ресурс)
- О.В. Гісем, О.О. Мартинюк. «Історія України 10 клас»
- Т.Г. Шевченко. Поема «Кавказ»
- М.Дорошенко, М. Станіславський, В. Страшкевич Словник ділової мови. Термінологія та фразеологія (електронний ресурс)
- Ганна Березіна. Мінські угоди. У чому суть тристоронніх довомленостей щодо Донбасу (електронний ресурс)
- А.С. Баскакова. Окупація Кримського півострова та російсько-українське збройне протистояння на сході України (електронний ресурс)
- Війна в Україні. Основні події. (електронний ресурс)
- Міністерство Юстиції. Історія становлення відносин Україна – ЄС. (електронний ресурс)
- Наслідки війни в Україні. (електронний ресурс)
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: