Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Проєкт "Шпаківня - будиночок для птахів"
Учениця 10 класу у навчальному творчому проєкті з технологій "Шпаківня – будиночок для птахів" розглядає способи виготовлення такого виробу, як шпаківня, та пояснює, як можна зробити її самостйно з доступних матеріалів, використовуючи інструменти, які є в наших оселях.
Докладніше про проєкт:
У процесі творчого проєкту з виготовлення шпаківні - будинку для птахів учениця 10 класу, вивчаючи предмет "технології" (трудове навчання), розглядає існуючі види пташинних будиночків та підбирає матеріали з яких вони виробляються. В проєктній роботі обирається модель шпаківні для птахів, яка буде виготовлятися у шкільній майстерні. Школярка аналізує та складає список матеріалів та інструментів, за допомогою яких вона може створити обраний виріб.
У процесі творчої проєктної роботи з трудового навчання (технологій) відбувається поетапне виготовлення шпаківні - будиночку для шпаків з дерева, демонструється сам процес виготовлення шпаківні з доступних матеріалів та з використанням простих ескізів. Після виконання роботи учениця зробила економічне обґрунтування виробу та підготовила технологічну карту виготовлення шпаківні, за допомогою якої можно зробити виріб самостійно.
Зміст
Вступ
1. Історична довідка про шпаківню.
2. Відомості про птахів які селяться у шпаківні.
3. Конструкторський етап.
3.1 Вироби-аналоги.
3.2 Опис зовнішнього вигляду й конструкції проектної моделі.
3.3 Розробка конструкторсько-технологічної документації для виготовлення виробу.
3.4 Конструкційні матеріали, інструменти та обладнання необхідні для роботи.
3.5 Технологічна послідовність виготовлення виробу.
3.6 Технологічна картка на виготовлення шпаківні.
4. Економічні розрахунки.
5. Підведення підсумків роботи над виготовленням шпаківні.
Вступ
Є такий простий відомий усім вислів «квітучий край». Так називають землі, де знання, досвід людей, їх прихильність, їх любов до природи справді творять чудеса.
Невід’ємною частиною природи є птахи. У лісі, на луках, у полі, в парку, саду, біля житла – скрізь вони привертають нашу увагу. Ми спостерігаємо, як одні з них у пошуках їжі стрибають по землі, інші – обстежують гілки й стовбури дерев. Ми милуємося їх польотом, формою тіла, красою оперення, дивуємося з їхньої поведінки. Не можемо уявити собі лісу без співу птахів, нас зачаровує пісня солов’я, жайворонка, навіть тенькання якоїсь непомітної серед рослинних хащів пташки радує нас, створює добрий настрій.
Птах – окраса природи. А яку велику користь приносять невтомні крилаті захисники полів, лісів, лук, садів! Хижі птахи живляться гризунами, які завдають на полях шкоди, зерноїдні – насінням бур’янів. Особливо корисні комахоїдні птахи, які поїдають дуже багато комах-шкідників.
Птахи становлять велику й різноманітну групу тварин. Вони поширені скрізь, де для них є їжа, сприятливі для життя умови. На земній кулі налічується 8600 видів птахів, з них на Україні 360. усі птахи поділяються на 28 рядів. Найчисельнішим є ряд горобиних – близько 4000 видів. За місцем оселення птахів поділяють на синантропних, або птахів культурного ландшафту, птахів лісу, лук, степу, берегових урвищ та ярів, птахів-водолюбів. Поділ на ці екологічні групи, умовний, бо деякі птахи можуть оселятися в різних місцях. Але більшість птахів дотримується певних рослинних угрупувань, певного ландшафту.
У всі часи любили дрібних пташок, що поселялися поруч з людським житлом, вважали їх божими творіннями і добрими вісниками.
Прихід весни нагадує нам про наближення чудового свята – День зустрічі птахів.
Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року. Того року 1 квітня було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів. В усьому світі відзначають Міжнародний день птахів, який проводиться щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні. І мине уявляємо його без штучних гнізд, дерев’яних пташиних будиночків – шпаківень
Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Це частина нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду, нашого світовідчуття…
Учні нашої школи беруть найактивнішу участь у проведенні Дня птахів, приділяють велику увагу охороні птахів, приваблюють їх у сади, парки, ліси, підгодовують у зимовий період. Вони ведуть роз’яснювальну роботу, особливо учням молодших класів, яке велике значення мають птахи, як важливо оберігати їхні гнізда, дотримуватись тиші в природі у той час, коли виводяться пташенята (червень – місяць тиші в природі). Адже наші пернаті друзі заслуговують на те, щоб ми постійно дбали про них.
Кожного року учні нашої школи ще в листопаді вивішують годівнички, а потім всю зиму підгодовують птахів, систематично поповнюючи годівнички свіжим кормом. А починаючи з другого семестру на уроках технологій (трудового навчання) та в позаурочний час виготовляють шпаківні, щоб весною зустріти пташок. Тому коли на загальношкільній лінійці директор школи зачитав лист Новобузького РЦОЗО і повідомив, що наказом №32 від 25.01.2017 року з 01 лютого по 20 березня 2017 року проводиться І (районний) етап обласної акції «День зустрічі птахів»., ідея про участь в номінації «Шпаківні і дуплянки своїми руками» - прийшла швидко. Я вирішила виготовити своїми руками шпаківню .
Вирішивши прийняти участь в обласній акції «День зустрічі птахів», в номінації «Шпаківні і дуплянки своїми руками», я поставила перед собою таку мету й завдання реалізації творчого проєкту.
Мета проєкту: на основі набутих на уроках трудового навчання вмінь і навичок роботи з різними конструкційними матеріалами, інструментами й обладнанням, а також використовуючи власний життєвий досвід, сконструювати та виготовити шпаківню.
Поставлені завдання:
- конструктивні: відповідність конструкції, функціональність, практичність;
- технологічні: відповідність виконання технології;
- естетичні: оригінальність, кольорове рішення;
- економічні:доступність за ціною матеріалів;
- ергономічні: зручність, надійність в експлуатації, практичність;
- екологічні: виготовлення шпаківні з екологічно чистих матеріалів, які не шкодять оточуючому середовищу.
Очікувані результати: виготовлення дерев’яного пташиного будиночка з дощок –
- шпаківні;
- оформлення проекту;
- підготовка презентації творчого проєкту з виготовлення шпаківні - будиночку для птахів.
Історична довідка про шпаківню
Вішати біля житла будиночки-шпаківні – це стара народна традиція. Птахи, що живуть поруч надають неоцінену допомогу людині.
У трактаті про птахів надрукованому в Римі 1622 році описується шпак, а проти тексту на першому плані зображено шпака, а позаду – глиняний горшкоподібний посуд з отвором, прикріплений до дерева. По всій видимості, це одне з найбільш ранніх зображень штучного гнізда для шпака.
У Європі незалежно від індусів першими навчилися залучати шпаків мексиканці Нідерландів. Підтвердження цьому – деякі полотна фламандського живопису, на яких починаючи з 1500 року зображені і шпаківні, і шпаки біля них.
Класичний, загальновідомий для птахів – це шпаківня. Батьківщина її – Західна Європа.
У старовину шпаківні були справжнім витвором мистецтва. На відрізку колоди з порожниною в центрі вирізали постаті людей, розфарбовували їх. З дощок споруджували подобу Теремка з двосхилим дахом, балконом, прикрашеним різьбленням. Птахам це не потрібно, зате людям приємно. Вже сама трудомісткість виготовлення говорила про те, з якою любов’ю люди ставилися до цієї справи і мешканців будиночків – пташкам.
На сьогоднішній день запропоновано велику кількість нових моделей шпаківень. Вони бувають різні за формою і зовнішнім виглядом, але всі вони – це будиночок з дахом, входом (льотком) і насідом.
У нашій країні найбільш поширений ящиковий. Зроблене із дощечок, гніздо спрощеної конструкції з кришкою без нахилу, що знімається, запропонована автором в 1949 році.
Сільські жителі знають, що кращим способом вигнати з саду шкідників зелених насаджень є залучення на свою територію птахів. А зробити це можна, забезпечивши наших пернатих друзів комфортними будиночками – шпаківнями. Давайте і ми візьмемо на озброєння цю ідею, подаруємо птахам житло, а собі – спокій за врожай і просто гарний настрій. Якщо ви не знаєте, як збудувати шпаківню своїми руками – не біда. Я пропоную вам свою допомогу.
Відомості про птахів які селяться у шпаківні
Шпак
Шпак є один з перших вісників весни. У березні-квітні вже можна почути виразну
гучну пісню птаха, у якій передається те, що він чув на місцях зимівлі на узбережжі Африки. Тут і квакання жаби, і посвист іволги,чути іноді крики хижих птахіві навіть удари батога, верещання, тріщання. Шпак - чудовий наслідувач. Проте в нього є й своя пісня. Цей співак гніздиться по всій території України. Зустрічається в Західній Європі, Азії, північній частині Африки. .
Шпаки охоче поселяються в шпаківнях. Самець приносить для гнізда будівельний матеріал: суху траву, пір’я. згодом у гнізді з’являються 4-8 блакитних яєць, а через 14 днів – і пташенята. Батьки їх старанно годують, приносять їжу близько 250 разів на день. Пташенята швидко ростуть і вже через 18-21 день залишають гніздо. Батьки ще кілька днів годують пташенят, які вилетіли з гнізда, потім залишають їх.
Молоді птахи збираються зграями, тримаються в місцях де є для них багато їжі, ночують у заростях очерету, на деревах. На відміну від дорослих у них буре забарвлення. У північних районах гніздування, шпаки виводять пташенят один раз. На півдні у шпаків – дві кладки.
Восени шпаки збираються тисячними зграями і мандрують по відкритих просторах. Перед відльотом кілька днів самці з’являються вранці біля своїх шпаківень і співають пісню, ніби прощаючись з рідними місцями.
Шпака приносить велику користь, знищуючи гусінь метеликів, жуків та їхні личинок, слимаків. Із жуків шпаки здебільшого поїдають хрущів, довгоносиків та їхніх личино, що є найбільш небезпечними шкідниками розсадників, садових насаджень та польових культур.
Велика синиця
Більшість школярів добре знають нашого найпоширенішого і чи не найкориснішого птаха – велику синицю.
Останнім и роками з’ясовано, що дорослі птахи залишаються поблизу тих місць, де вони виводили пташенят, і лише взимку перелітають у населені пункти, де можна прогодуватися.
Відомо, що великі синиці за літо двічі виводять пташенят: перший виводок – у травні – червні, другий – у липні – серпні.
Велика синиця – дуже корисний птах. Адже вона знищує не тільки дорослих комах, а й їхні яйця, лялечки, гусінь (непарного й кільчастого шовкопрядів, совку, листовійку, міль, чубатку), жуків – довгоносиків, листоїдів, жужелиць, лубоїдів. Синиці знищують комарів, ґедзів, мух.
Пташенят годують одноманітною їжею: гусінню і лялечками метеликів. Годують їх обидві пташки, у перші дні самець більше, ніж самка. До п’ятиденного віку самка час від часу вдень обігріває пташенят, проводячи у гнізді загалом півдня. Батьки приносять пташенятам їжу 7-25 разів на годину, а за день – 250-300 разів (залежно від віку пташенят).
Горобці
Усі горобці мають спільні ознаки: вони відносно погано літають, стрибками пересуваються по землі, тримаються здебільшого зграями, особливо в зимовий період. Гніздяться в різних нішах, норах, під камінням або на деревах. Гнізда будують кулясті, із сухих трав’янистих рослин, вимощують їх усередині пір’ям диких і свійських птахів. У кладці – 4-8 яєць. Самки починають насиджувати їх після відкладання останнього яйця. Пташенята вилуплюються через 11-14 днів голі, сліпі, безпорадні. Стала температура тіла встановлюється у них лише через кілька днів. Горобці вигодовують пташенят переважно комахами та їх личинками.
Пташенята залишають гніздо через 12-18 днів. Вилетівши з гнізда, спочатку тримаються біля батьків, які годують їх ще кілька днів. З кінця літа горобці тримаються зграями. Живляться в цей період рослинною їжею, у тому числі й зерном, поїдають різних шкідливих комах та їхніх личинок, особливо гусінь, саранових, трав’яних клопів, довгоносиків. Пара горобців приносить пташенятам їжу близько 300 разів на день. Восени і взимку горобці живляться насінням різних бур’янів: лободи, щириці, мишію.
Конструкторський етап
Шпаківня – це універсальний вид гніздівель, в яких селяться не тільки виключно шпаки, але й інші птахи: синиці, стрижі, мухоловки, горобці. Тому якщо у вашій місцевості шпаків мало, а привабить птахів хочеться, то створювати для них якісь особливі «квартири» не потрібно – підійде звичайна шпаківня.
Вироби-аналоги шпаківні
Опис зовнішнього вигляду й конструкції проєктної моделі шпаківні
Перед тим, як зробити шпаківню, необхідно визначитися з її розмірами. Зазвичай в природі птахи селяться в дупла, які продовбує в дереві дятел. А дупла ці зовсім не великі. Гнатися за великими апартаментами не варто, адже шпаківня, розміри якої перевищують середні норми, зможе дати притулок багатьом пташенятам, а велику кількість дітей пернаті батьки просто не зможуть гідно прогодувати, тому потомство зросте слабке і не зможе пережити важкого перельоту в теплі краї восени. У тісному будиночку зросте всього 2-3 пташеняти, але вони будуть здоровими і сильними, а це значить, в майбутньому зможуть гідно підтримати міць пташиної популяції.
Для будівлі шпаківні краще всього застосовувати дере’яні дошки листяних порід. Хвойні породи для цієї мети не підходять, адже з них може виділятися смола, роблячи внутрішню поверхню будиночка липкою. Погано підходить для споруди пташиного житла і фанера – мало того, що вона практично не затримує тепло, роблячи шпаківню холодною, так ще й погано пропускає звуки, які є важливими для птахів, особливо у випадку небезпеки. Ну а ДВП або ДСП взагалі використовувати не можна – спресоване дерево виділяє токсини.
Отож, я вирішила виготовити будиночок для птахів, який буде зручним і теплим для шпака і його родини..
Оскільки мій виріб буде приймати участь у конкурсі, я буду його виготовляти відповідно до вимог, що передбачені у додатку до Положення про обласну акцію «День зустрічі птахів» (підпункт 1 пункту 4 розділу І).
Зробити шпаківню своїми руками неважко. Головне, щоб під рукою були найпростіші інструменти для виготовлення будиночка для птахів: молоток, пилка, рубанок, коловорот зі свердлами або напівкругла стамеска або вузьке долото, а також дошки товщиною 1,5-2 і шириною 14-18 см.
Спочатку необхідно виготовити передню та задню стінки. Для цього під косинець розмічають їх довжину, рівну 32 см, після чого нарізають заготівки. Бічні стінки повинні бути на 2 см вужчі від передньої і задньої, довжиною ж вони однакові. Зовнішні сторони стінок можна вистругати, внутрішні ж краще залишити шорсткими: птахам буде легше дертися до льотка. Якщо дошки вже були вистругані з обох сторін, то у передньої стінки на внутрішній стороні роблять насічки. Потім по осьовій передній стінці шпаківні, відступивши від верхнього зрізу на 5 см, видовбують або висвердлюють круглий льоток.
Діаметр його 5-6 см. стінки шпаківні щільно збивають цвяхами, намагаючись не залишати щілин. Якщо щілини все-таки залишилися, їх треба замазати шпаклівкою або глиною: птахи не терплять протягів. Вставне дно шпаківні краще накладного. Для цього нижню дощечку підганяють під розмір будиночка і прикріплюють її двома цвяхами.
Щоб шпаківня провітрювалася і була сухою, в дні залишають помітні щілини для вентиляції. Тепер залишилося приробити знімну кришку шпаківні. Виготовляють її з обапола (крайня дошка від необрізаної колоди). Довжина кришки шпаківні 25 см, а ширина кришки шпаківні 20-22 см. З боку задньої стінки кришка підходить майже впритул, над передньою вона повинна виступати на 5 см, щоб закрити льоток від дощу.
Кріплять кришку за допомогою втулки – квадратної дощечки, вирізаної в тих же розмірах, що і дно. Прибивши втулку до внутрішньої сторони кришки і перевіривши, як вона входить всередину стінок, залишається легенько скріпити їх між собою шурупами або цвяхами. Така кришка шпаківні дозволить по осені почистити будиночок для птахів. Шпаківня зібрана.
Тепер потрібно приладнати цей будиночок для птахів до дерева. Якщо шпаківня призначена для парку або гаю, то варто подумати над її забарвленням:адже вона замаскує гніздівлю в зеленій кроні, зробить її непомітною для руйнівників. Помічено, що заселяються в першу чергу штучні гнізда, які пофарбовані в темно-зелений колір. Кріплять шпаківню до дерева просмоленою мотузкою, або дротом.
Для цього з боків будиночка похило забивають два цвяхи. На висоті 7-8 м від землі шпаківню підвішують до дерева: підхопивши мотузкою кришку, її пропускають під цвяхами, потім простягають над сучком і кінці виводять по іншу сторону ствола, де і пов’язують їх надійними вузлами.
Буває, що шпаківню зручніше кріпити планкою (наприклад, коли будиночок виставляють на жердині). У цьому випадку кріплять планку, збиваючи її із задньою стінкою до збірки шпаківні. Зрозуміло, цвяхи забивають з боку стінки шпаківні, а кінці їх загинають на планці зовні. Важливо запам’ятати, що птахи не люблять селитися в будиночку для птахів, що схилився в бік чи завалюється назад.
Розробка конструкторсько-технологічної документації для виготовлення виробу
Конструкційні матеріали, інструменти та обладнання необхідні для роботи
До вибору матеріалів, інструментів та обладнання я підійшла особливо ретельно, адже це «мої помічники» і від них залежить кінцевий результат діяльності.
Перелік підібраних матеріалів, інструментів та обладнання
№ п/п | Матеріали | Призначення |
---|---|---|
1 | Деревина сосни | Для виготовлення деталей шпаківні |
2 | Фарба темно-зеленого кольору | Для оздоблення, маскування і довготривалого використання виробу |
3 | Дріт або мотузка | Для кріплення шпаківні до дерева |
4 | Шпаклівка | Для замазування щілин |
№ п/п | Інструменти | Призначення |
1 | Лінійка, циркуль, олівець, кутник | Для розмічання деталей |
2 | Ножівка по дереву | Для пиляння деталей |
3 | Молоток, цвяхи або викрутка та шурупи | Для з’єднування деталей шпаківні |
4 | Стамеска або вузьке долото і киянка | Для видовбування круглого льотка |
5 | Коловорот зі свердлами | Для висвердлювання круглого льотка |
6 | Лобзик і пилочки до нього | Для випилювання круглого льотка |
7 | Напилки по дереву | Для обпилювання деталей |
8 | Папір шліфувальний | Для шліфування |
9 | Пасатижі або плоскогубці | Для допоміжних робіт |
10 | Пензлик | Для фарбування шпаківні |
№ п/п | Обладнання | Призначення |
1 | Верстак | Робоче місце |
2 | Лещата | Затискання деталей |
Технологічна послідовність виготовлення виробу
Для виготовлення шпаківні необхідно мати найпростіші інструменти: молоток, киянка, пилка, рубанок, напівкругла стамеска або вузьке долото, коловорот зі свердлами, лобзик з пилочками, шліфувальна шкурка, розмічальні інструменти |
Основним матеріалом для виготовлення будиночка для птахів є суха деревина |
Для оздоблювання будиночка найкраще підійде фарба темно-зеленого кольору |
Попередню розмітку на заготовках здійснюють за допомогою розмічального інструменту: лінійки, кутника, циркуля. Лінії наносять олівцем. |
Після розмічання, нарізують заготовки:передню, задню та бічні стінки пташиного будиночка |
Зовнішні стінки заготовок можна вистругати. |
Внутрішні стінки заготовок необхідно залишити шорсткими: птахам буде легше дертися до льотка. |
Потім по осьовій передній стінці шпаківні, відступивши від верхнього зрізу на 5 см, видовбують або висвердлюють круглий льоток. Діаметр його 5-6 см. |
Кріпимо планку, збиваючи чи скручуючи її із задньою стінкою шпаківні. Цвях забивають з боку стінки шпаківні, а кінці їх загинають на планці зовні. |
Стінки шпаківні щільно збивають цвяхами або скручують шурупами, намагаючись не залишати щілин. |
Якщо щілини все-таки залишилися, їх треба замазати шпаклівкою або глиною: птахи не терплять протягів. |
Вставне дно шпаківні краще накладного. Для цього нижню дощечку підганяють під розміри будиночка. Вставляють дно і прикріплюють його двома цвяхами або шурупами. Якщо в дні залишилися щілини, їх замазувати не треба. Щоб шпаківня провітрювалася і була сухою, в дні залишають помітні щілини для вентиляції. |
Виготовляють знімну кришку шпаківні. Складається вона з двох деталей: самої кришки і втулки – квадратної дощечки, вирізаної в тих же розмірах, що і дно. Прибивають втулку до внутрішньої сторони кришки таким чином, щоб з боку задньої стінки вона підходила майже впритул, а над передньою повинна виступати на 5 см, щоб закрити льоток від дощу. |
Перевіряють, як вона входить в середину стінок шпаківні і кріплять її шурупами або цвяхами. Така кришка дозволить по осені почистити будиночок для птахів. |
Якщо шпаківня призначена для парку або гаю, то варто подумати над її забарвленням: Помічено, що заселяються в першу чергу штучні гнізда, які пофарбовані в темно-зелений колір. Тим більше він замаскує гніздівлю в зеленій кроні, зробить її непомітною для руйнівників. |
Шпаківня готова |
Технологічна картка на виготовлення шпаківні
№ п.п. | Послідовність операцій | Поопераційні ескізи | Інструменти і пристрої |
---|---|---|---|
1 | Узяти заготовку. Розмітити габаритні розміри. Відрізати заготовку згідно з розмірами | Довжина – 2000 мм Ширина – 200 мм Товщина – 20 мм |
Кутник, лінійка, олівець, пилка |
2 | Вистругати широку площину дошки і бічні грані | шерхебель, рубанок | |
3 | Розмітити на заготовці передню та задню стінки за ескізом | Кутник, лінійка, олівець. | |
4 | Випиляти стінки по розмічених рисках | Лучкова пилка або ножівка | |
5 | Розмітити на заготовці ліву і праву бічні стінки за ескізом | Кутник, лінійка, олівець. | |
6 | Випиляти стінки по розмічених рисках | Лучкова пилка або ножівка | |
7 | Розмітити на передній стінці місце для свердління отвору льотка | Лінійка, олівець, циркуль, косинець або кутник | |
8 | Просвердлити отвір на передній стінці за ескізом | Дриль абоколоворот, свердло 50мм або стамеска | |
9 | Стінки шпаківні щільно збивають цвяхами | Молоток, цвяхи, плоскогубці | |
10 | Розмітити на заготовці вставне дно та втулку для кришки | Кутник, лінійка, олівець. | |
11 | Випиляти дно та втулку по розмічених рисках | Лучкова пилка або ножівка | |
12 | Розмітити на заготовці кришку шпаківні | Кутник, лінійка, олівець. | |
13 | Прибити втулку до внутрішньої сторони кришки | Молоток, цвяхи | |
14 | Розмітити на заготовці планку для кріплення шпаківні | Кутник, лінійка, олівець. | |
15 | Випиляти планку для кріплення шпаківні | Лучкова пилка або ножівка | |
16 | Збити планку із задньою стінкою шпаківні | Молоток, цвяхи, плоскогубці | |
17 | Опорядити виріб, покрити шаром фарби або лаку | Пензлі, фарба або лак | |
18 | Проконтролювати точність виготовлення виробу | Лінійка, кутник, циркуль |
Економічні розрахунки
Існує така приказка: «Гроші люблять рахунок». Коли ми будемо чітко знати, куди і скільки грошей буде витрачено, тоді зможемо контролювати ситуацію та змінювати її. Тому я визначила загальні витрати на матеріали й електроенергію під час роботи над будиночком для птахів – шпаківнею.
1. Розрахунок витрат матеріалів (М)
Матеріали | Ціна (за 1кг,м,шт.) (грн.) |
Витрати матеріалів (кг, м, шт.) | Вартість витрат (м), (грн.) |
Деревина | 2300 грн/м.куб. | 320х180х20 (2 шт.) 320х160х20 (2 шт.) 160х160х20 (2 шт.) 400х40х20 (1 шт.) 250х220х20 (1 шт.) |
0,16 |
Папір шліфувальний | 70 грн/м.кв | 150х150 | 1,58 |
Пилочки для ручного лобзика | 0,30 грн/шт. | 4 шт. | 1.20 |
Шурупи | 0.30 грн/шт. | 24 шт. | 7.2 |
Фарба | 85 грн/кг | 0.2 кг | 17 |
Шпаклівка | 40 грн/кг | 0.4 кг | 16 |
Разом | 43.14 грн. |
Розрахунок витрат електроенергії (Е): Е = Рх t х В
Під час виготовлення шпаківні електроприладами я не користувалася, тому витрат на електроенергію нема.
Загальні витрати = М + Е
Загальні витрати на виготовлення шпаківні для пташки склала 43.14 грн.
Підведення підсумків роботи над виготовленням шпаківні
Реалізація кожного творчого проєкту приносить мені неабияку насолоду та покращує мої практичні вміння та навички. Саме так було й цього разу. За творчою практичною діяльністю непомітно сплинув час. І мені знову спало на гадку: недаремно люди говорять, що якщо тобі подобається те, чим займаєшся, то часу в такому випадку ти не помічаєш.
А тим паче проблема, яку я поставила перед собою на початку виконання творчого проєкту з виготовлення шпаківні - будиночку для птахів, була для мене надзвичайно актуальною! Адже я виготовила шпаківню, призначену для наших пернатих друзів. З її допомогою я зможу привабити пташок до своєї оселі і продовжити старі народні традиції наших пращурів.
Мета реалізації мого творчого проєкту з виготовлення шпаківні - будиночку для шпаків полягала в тому, щоб на основі отриманих на уроках трудового навчання знань, набутих умінь виконання основних технологічних операцій і навичок роботи з різними конструкційними матеріалами, інструментами й обладнанням, а також використовуючи власний життєвий досвід та враховуючи особисті потреби, виготовити будиночок для пташок. Що я успішно, на мій погляд, і зробила.
Під час роботи над проєктом я дізналася багато цікавого про виникнення та розвиток шпаківні у різних країнах світу. Розширила знання про користь пташок.
Мені дуже сподобалося виготовляти щось своїми руками, особливо під керівництвом мого вчителя з технологій (трудового навчання) І.В. Бєлоусова. він мені дуже допоміг, і я сподіваюся, що у майбутньому мені вдасться зробити багато різних корисних речей для себе, своєї родини та рідної школи.
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: