Оголошення
Дослідницькі роботи і проєкти
Дослідницькі роботи і проєкти з математики
Авторами учнівських дослідницьких міні-проєктів з математики є учні 1, 2 і 3, 4 і 5 класів школи, які здійснили проєктну діяльність на різні теми, включаючи відображення взаємозв'язку математики з іншими науками. Популярними є учнівські міні-проєкти, в яких відображається зв'язок математики з прислів'ями, зі скульптурою і архітектурою, спортом і кулінарією, літературою та професіями.
Індивідуальні науково-дослідницькі роботи з математики можуть виконувати учні 1, 2 і 3, 4, 5 і 6 класів разом з батьками і допомогою керівника - вчителя математики. Учні із задоволенням понирюють у науково-дослідницьку діяльність, в якій глибше вивчають історію математики, визначають значення і роль чисел у житті людини, описують теорію математичних знаків, дробів і рівнянь, математики та календаря.
Старші учні 7, 8 і 9, 10 і 11 класів пишуть науково-дослідницькі роботи з математики (алгебри і геометрії), міні-проєкти і проєкти на більш складні теми застосовання математики в економіці та медицині. Цікавими є роботи і дослідження застосування математики в економіці та астрономії, в побуті і фізиці.
При виконанні навчального дослідницького проєкту "Математика на сірниках в розв'язанні головоломок" учениця 7 класу розглядає користь вирішення загадок та завдань з сірниками, в особливості для людей з психологічними розладами.
Науково-дослідницький проєкт з математики на тему "Цей дивно симетричний світ" виконаний у 8 класі з використанням мови програмування Python, спрямованний на дослідження симетрії, як важливого аспекту математики.
Дослідницька робота (проєкт) з математики "Чудові математичні криві: троянди та спіралі" представляє собою вивчення понятть "крива" та "спіраль". Учениця 11 класу знайомиться з Трояндами Гранді, спіраллю Архимеда та їх застосуванням.
Учениця 8 класу у науково-дослідницькій роботі (проєкті) з математики "Докази теореми Піфагора" вивчає різноманітні докази загальновідомої теореми та ілюструє їх малюнками, розглядає цікаві моменти з історії життя Піфагора.
У представленому дослідному міні-проєкті з математики на тему "Кубик Рубіка" вивчаються теоретичні відомості про кубик Рубіка, а також наводяться докази того, що кубик Рубіка не проста іграшка, а кладний математичний тренажер.
У дослідницькому міні-проєкті з математики "Шкала у нашому житті" учениця 5 класу визначила причини появи шкал, знайшла докази використання шкал у звичайному житті та показала їх різноманітність.
У індивідуальній дослідницькій роботі (проєкті) з математики "Золотий перетин у тілі людини" автор розглядає принцип симетрії в людському тілі та рисах обличчя, дає визначення поняттю "божественна симетрія".
Нові проєкти і роботи
Навчальні програми
Банер сайту
Код банера: